Deli Şair Ömer Seyfettin oyunu Cevahir Sahne’de

23.04.2022
A+
A-

Ömer Seyfettin’in hayattaki son günü tiyatro sahnesine taşınıyor. Deli Şair Ömer Seyfettin adlı oyun Cevahir Sahne’de seyircinin karşısına çıkıyor.

Deli Şair Ömer Seyfettin oyunu Cevahir Sahne’de tiyatro severlerle buluşacak. Oyunda Kosta Kortidis, Akın Kaplan, Aslı Çelebi, Okan Şevket Duman ve Alişan Özkan rol alıyor.

Deli Şair Ömer Seyfettin adlı oyun 24 Nisan Pazar günü saat 15.00’da Cevahir Sahne’de sahnelenecek. 

Deli Şair Ömer Seyfettin oyunun yönetmeni Kosta Kortidis. Cenap Şahabettin rolünde de Kosta Kortidis sahnede…

Okan Şevket Duman’ın Ömer Seyfettin, Alişan Özkan’ın Ali Canip, Akın Kaplan’ın Hekim Simon, Aslı Çelebi’nin Calibe Seyfettin olarak rol alacağı oyun, ölümünün 100. yılında Türk Dili’nin sembolü büyük hikâyeci Ömer Seyfettin anısına sahnelenecek.

Psikolojik bir gerilime dayalı, derin, yoğun ve yalın bir çarpıcılıkta tiyatro severlerin karşısına gelecek olan eser, izleyiciyi her zaman olduğu gibi çok gülümsetecek ve gülümsetirken de düşündürecek.

“Deli Şair”; Türk hikâyeciliğinin kurucusu ve en büyük edebiyatçılarından biri

6 Mart 1920 günü evinin çok yakınında bulunan Haydarpaşa Hastanesi’nde hayatını kaybeden Ömer Seyfettin anısına oynanacak oyunda, izleyici kendini bugün ulusal düzeyde hala en çok okunan Türk edebiyatçısının hayatının içinde bulacak.

Bir kere mi yaşanır insan hayatının bir günü? Aynı günü bir daha, bir daha yaşamak imkanı var mıdır, hayalimizde de olsa? Belki bir sanrı. Belki de bir rüya. Ömer Seyfettin’in bu dünyadaki son günü. Ölümünden önceki gün. 5 Mart 1920.

Bir kere yaşıyor o günü. Bir daha. Belki bir defa daha. Korku, sancı, ateş, öfke, hayal, özlem, aşk, vatan sevgisi, şiir, dil sevdası, dostluk. Hepsi birbirinin içinde. Nesillerin öyküleriyle büyüdüğü adamın bu dünyadaki son gününün hikayesi bu. Bir Deli Şair’in. Ömer Seyfettin’in. Ömer Seyfettin, ölümünden önceki o hayal ve gerçek günün 100. yıldönümünde Kosta Kortidis’in DELİ ŞAİR oyunu ile seyirci ile buluştu ve tekrar karşınıza çıkıyor…. Aynı gün bir daha, bir daha…

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.