Demet Tekin tangoları yeni albümünde topladı

09.05.2022
A+
A-

Söz ve müziği Demet Tekin imzası taşıyan Türk Müziği makamlarından oluşan on şarkının yer aldığı “Demet’in Tangoları” adlı albümü, Yenikapı Müzik yapım etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı.  

Demet Tekin, söz ve müzikleri kendisine ait tangolarla yeni bir albüm çıkardı. Besteci, söz yazarı ve yorumcu Demet Tekin, yeni albümü ile müzik severlerle buluşuyor.

Söz ve müziği Demet Tekin imzası taşıyan Türk Müziği makamlarından oluşan on şarkının yer aldığı “Demet’in Tangoları” adlı albümü, Yenikapı Müzik yapım etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı.  

Demet’in Tangoları albümündü söz ve müziği Demet Tekin imzası taşıyan Türk Müziği makamlarından oluşan on şarkı yer alıyor.

“Demet’in Tangoları” adlı albümü, Yenikapı Müzik yapım etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı.

Albümün ilk klibi çekildi 

Şevket Aşıkuzun’un aranjörlüğünü yaptığı albümünün ilk klibi “Gözlerimin Önünden Geçerken Hatıralar” adlı şarkıya çekildi. İstanbul’da tarihi bir mekanda, yönetmen Murat Küçük tarafından çekilen klip youtube kanalında müzik severlerin beğenisine sunuldu.

Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde başlayan müzik yolcuğunu, İTÜ Türk Musiki Devlet Konservatuarı ve ardından Türk müziği yüksek lisansı ile tamamlayan Demet Tekin, müziğin üretim aşamasında olmayı sahne önünde olmaktan daha çok tercih ediyor.

Bugüne kadar bir çok müzik dalında sözlerini yazdığı, bestesini yaptığı toplam 116 eseri bulunuyor. Bu eserleri albüm haline getirerek dijital platformda yayınlayan Demet Tekin, “müziğin üretim aşaması beni her zaman çok heyecanlandırıyor” dedi.

Çocukluğundan beri Türk müziği aşığı olduğunu, bu albümde amacının Türk müziği sesleriyle yeni tango çeşitlemeleri sunmak olduğunu sözlerine ekledi.

Sosyal medyadan teşekkür etti

Demet Tekin, albümünde yer alan Gözlerimin Önünden Geçerken Hatıralar adlı şarkısını Instagram hesabından paylaşarak, emeği geçenlere teşekkür etti. 

Demet Tekin, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle yönetmenimiz Murad Küçük @muradkucuk beyfendiye bu güzel klip için çok teşekkür ediyorum ?? Saçlarımı çok güzel yapan sevgili Emrah Gülen’e @emrahgulen harika makyaj için biricik İmre Yılmaz’a @imrylmzz stylingimizi hazırlayan sevgili Mustafa Çolak’a @mustafacolak danslarıyla klibimizi şenlendiren dansçı arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ??”

Yönetmen:Murad Küçük
Görüntü yönetmeni:Murat Tuncel
Focus puller:Anıl Aydın
Işık şefi:Halil Kazar
Saç:Emrah Gülen
Makeup:İmre Yılmaz
Makeup ast:Tuğçe Ilgın
Post:The Postbrothers
Styling:Mustafa Çolak
Styling ast:Naime Işık
Prodüksiyon:Hakan Yalçın
Backstage:Gökhan Ergin
Dansçılar:Erkut Aytaç-Alina Aytaç 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Demet Tekin (@demettekingg)’in paylaştığı bir gönderi

 

 

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.