Deniz Yüce Başarır ‘Perde Kapanmasa Görecektiniz’ söyleşi ve imza günü

Tiyatro tarihimizde önemli bir yeri olan Kenter Tiyatrosu’nun kuruluşundan günümüze yolculuğunun yer aldığı Deniz Yüce Başarır’ın kitabı Perde Kapanmasa Görecektiniz için imza ve söyleşi günü düzenlenecek.

Deniz Yüce Başarır ‘Perde Kapanmasa Görecektiniz’ söyleşi ve imza gününde tiyatroseverlerle buluşuyor. Deniz Yüce Başarır, Perde Kapanmasa Görecektiniz adı kitabında Kent Oyuncuları’nın, namı diğer Kenter Tiyatrosu’nun tarihini tanıklıklar, belgeler ve fotoğraflarla anlatıyor.

Haberin girişinde ‘söyleşi ve imza gününde tiyatroseverlerle buluşuyor’ desek de aslında sadece tiyatroseverlerin değil, kitapseverler ve mikro tarihçilerin de bu söyleşiye ilgi göstermesi bekleniyor. 

Deniz Yüce Başarır’ın imza ve söyleşisi 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde İstanbul Kitapçısı Kadıköy şubesinde gerçekleşecek. 

Kâmran Yüce’nin özel arşivini açarak yazdı

Deniz Yüce Başarır, Kent Oyuncuları’nın kurucularından usta tiyatrocu ve babası Kâmran Yüce’nin özel arşivini açarak kitabını kaleme aldı.

Perde Kapanmasa Görecektiniz, Kâmran Yüce’nin Arşivinden Kent Oyuncuları’nın Kuruluş Hikâyesi (1959-1986) adlı kitabında Deniz Yüce Başarır, okurları Türkiye’nin tiyatro tarihinde uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

Deniz Yüce Başarır’ın hatırladıklarını, kendi çocukluk anılarını da katarak yazmaya koyulduğu kitap Haldun Dormen, Genco Erkal, Göksel Kortay, Sema Özcan (Sarper), Salih Sarıkaya, Güler Ökten, Candan ve Uğur Say, Gül Onat, Mehmet Birkiye ve Mustafa Alabora’nın anlattıklarıyla daha da zenginleşiyor.

Söyleşinin moderatörlüğünü Başar Başarır üstlenecek. 

Yer: İstanbul Kitapçısı Kadıköy (Rıhtım Caddesi Şehir Hatları Eminönü – Karaköy İskelesi İçi 2. Kat Kadıköy / İstanbul)

Saat: 15.00

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.