Dumlupınar filminde Farah Zeynep Abdullah

19.02.2019
A+
A-

Dumlupınar filminin oyuncu kadrosu açıklandı. Türk denizcilik tarihinde unutulmaz facialardan biri sinemaya taşınıyor. Dumlupınar denizaltısının yaşadığı kaza ve denizcilerimizin mücadelesi sinema filmi oluyor.

Dumlupınar filminde Farah Zeynep Abdullah başrolde oynayacak. Dumlupınar filminin oyuncu kadrosu belli oldu. Türk denizcilik tarihinin hüzünlü bir hikayesi bulunan Dumlupınar denizaltısıyla ilgili çekilen sinema filmi için çalışmalar sürüyor. 

81 denizcimizin şehit olduğu Dumlupınar faciası sinema filmi oluyor. Filmin 2020’de vizyona girmesi planlanıyor. 

“Ayla” ve “Müslüm” filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu yine bir tarihi olayı, gerçek hayatı sinemaya taşıyor. Dumlupınar denizaltısında yaşam mücadelesi veren 81 kahramanın nefes kesen hikayesi, 2020 yılı Mart ayında vizyonda olacak.

Dumlupınar için hazırlıkların bir yıl önce başladığı belirtiliyor. Film için Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz danışmanlık yapıyor.

DUMLUPINAR FİLMİ DETAYLARI İÇİN BU YAZIYI OKUYABİLİRSİNİZ

Dumlupınar filminin oyuncu kadrosu

Dumlupınar filminin ön hazırlığı devam ediyor. Dumlupınar filminin oyuncu kadrosu belli oldu.

Dumlupınar filminde Farah Zeynep Abdullah başrolde oynuyor. Filmin yönetmenliğini Can Ulkay yapacak. Dumlupınar’daki kahramanları canlandıracak olan oyuncular ise Timuçin Esen, Ali Atay, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu, Murat Yıldırım, Taner Ölmez,  olacak. 

Dumlupınar senaryosuna Hollywood dokunuşu

Filmin yapımcısı olan Dijital Sanatlar Yapımevi, Dumlupınar’ın senaryos için Hollywood desteği alıyor. Senaryoyu Mert Dikmen yazdı. Ancak “The Gatfather”, “La La Land”, “My Week with Marilyn”, “The Great Gatsby”, “The Place Beyond the Pines” gibi filmlerde senaryo doktorluğu ve oyuncu koçluğu yapan Greta Seacat ile de çalışıyor.

Dumlupınar filminin müziklerini Ayla’da olduğu gibi Fahir Atakoğlu yapıyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.