Duygu Üzüm Arat resim sergisi ile karşımızda

Duygu Üzüm Arat resim sergisi ile karşımızda

Sanatseverlere tiyatro sahnesinden oyunculuğuyla seslenen Duygu Üzüm Arat şimdi de resimleriyle karşımızda. Genç sanatçı ilk kişisel resim sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor.  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi Devlet Konservatuarı’nda tiyatro eğitimi alan Duygu Üzüm Arat, tablolarıyla da resim sanatında sağlam adımlarla yürüyor.

Duygu Üzüm Arat’ın resim sergisi Kadıköy’de Page Cafe Gallery’de 2 Ekim 2015 Cuma saat 20.00’de düzenlenecek kokteylle açılacak. Sergi 16 Kasım 2015 tarihine kadar açık kalacak.

Duygu Üzüm Arat sanata çok yönlü yaklaşımıyla öne çıkıyor. Resimleriyle hayat felsefesini, kalıcı eserler olarak bırakmayı amaçlayan genç ressam farklı projelerde de rol alıyor. Sanatçının resimle tiyatroyu da bütünleştiren projesi hafızalarda yer alıyor. Genç sanatçının bir oyun sırasında sahnede canlı performans olarak, çizdiği tabloyla alkış almış ve hafızalarda yer etmişti.duygu üzüm arat

Toplumsal sorunları birey üzerinden değerlendirerek resmeden Duygu Üzümcü Arat, yalın çizgilerle derin bir yolculuğa çıkarıyor sanatseverleri. Fonda belirgin renkleri kullanarak, insanın dertli hayat yolculuğundan kesitler veren ressam, genç bakışıyla insana ait hayat izlerine dair kıymetli işlere imza atıyor.

Genç sanatçının ilk kişisel sergisinde yer alan tuvaller sanatseverlerle ilk kez buluşacak. Sahnede izleyicilerin önünde yer alan Duygu Üzüm Arat, tuvale resmettiği ‘dünyasını’ ilk kez sanatseverlerle bir sergide paylaşacak.

Page Cafe Gallery :  Caferağa Mahallesi Moda Caddesi 121-1A Kadıköy İstanbul. Telefon: 0216 550 11 24

d1

duygu üzüm arat

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.