Düzce Belediye Başkanı şiirlerle klip çekiyor

Şiir ve edebiyata ilgisi ile bilinen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, seslendirdiği şiirlere klip çekerek sosyal medyadan paylaşıyor.

Düzce Belediye Başkanı şiirlerle klip çekiyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, okuduğu şiirlere klip çekerek sosyal medyada paylaşıyor. 

Başkan Faruk Özlü, Necip Fazıl Kısakürek’in şiiri “Sakarya Türküsü”nü seslendirerek, klip çekti. Klip çekimleri tren kompartımanında yapıldı. 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, şiir ve edebiyata olan ilgisi ile tanınıyor. Başkan Özlü şimdiye dek dört şiiri seslendirerek, klip çekti. Daha önce Turgut Uyar, Cahit Sıtkı Tarancı ve Nazım Hikmet’ten şiirleri seslendiren Faruk Özlü, Sakarya Türküsü için de kamera karşısına geçti. Sakarya Türküsü şiirinin de çekimleri tamamlandı ve sosyal medyadan paylaşıldı. 

Trende yazılan şiire trende klip 

Necip Fazıl Kısakürek’in 1949 yılında tren yolculuğu esnasında Sakarya Nehri’nin kenarından geçerken esinlenip kaleme aldığı şiiri seslendiren Başkan Özlü, klip çekimleri için tren kompartımanını tercih etti.

Başkan Özlü’nün tren yolculuğunda çekilen klibi, Sakarya nehrinden görüntüler ile harmanlanarak izleyicilerin beğenisine sunuldu. Başkan Özlü daha önce Turgut Uyar’ın “Türkiye’m”, Cahit Sıktı Tarancı’nın “Memleket İsterim” ve Nazım Hikmet’in “Davet” şiirlerini seslendirmişti. Başkan Özlü’nün ve yayınlanan klibi kısa sürede büyük beğeni aldı.

Hatırasına hürmetle seslendirdim

Başkan Özlü, ünlü şair Necip Fazıl Kısakürek’in tren yolculuğunda esinlenerek yazdığı şiiri, yine bir tren yolculuğunda okumak istediğini söyleyerek; “Üstat Necip Fazıl Kısakürek, Sakarya Türküsü adını verdiği efsane şiirini tren yolculuğu esnasında, kıvrıla kıvrıla akışını seyrettiği Sakarya Nehri’nin verdiği ilhamla yazmıştı. Ben de O’nun aziz hatırasına hürmetle bir tren yolculuğunda seslendirdim. Sakarya Türküsü; tarihin, felsefenin, hissedişin ve mücadelenin destanlaştığı bir başyapıttır. Gelenekten geleceğe yürürken hafızamızda tutmamız, derinliğini kavrarken aynı zamanda dersler de çıkarmamız gereken bir şiirdir” ifadelerini kullandı.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.