Ekrem İmamoğlu Atatürk şiiri ile Ata Türküleri albümü

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa intikalinin 81’inci yılında İBB ve Kültür AŞ tarafınan Ata Türküleri adı bir albüm hazırlandı. Albümde Ekrem İmamoğlu’nun okuduğu bir de şiir bulunuyor.

Ekrem İmamoğlu Atatürk şiiri ile Ata Türküleri albümü tanıtıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun okuduğu Atatürk şiirinin de içinde yer aldığı Ata Türküleri adlı albüm kültür hayatımıza kazandırıldı. 

Sanatçı Ali Altay tarafından hazırlanan Ata Türküleri albümünü tanıtımı Şişli’deki Atatürk Müzesi’nde yapıldı. Tanıtım toplantısına Ekrem İmamoğlu da katıldı. 

Sanatçı Ali Altay, Ata Türküleri albümü için “Heyecanlıyım, mutluyum, gururluyum. Bu, Ata’ya saygı ve bir anlamda ahde vefa albümüdür. Sevgiyle, saygıyla, minnetle Ata’mızı anıyoruz. Atatürk’le kalın, Cumhuriyet’le kalın.” dedi.

İmamoğlu, kendi sesiyle Ata Türküleri albümüne katkıda bulundu. İmamoğlu, “Amacımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün, ülkemiz ve milletimiz adına hissettiklerini, bugün daha da ileriye taşımak konusunda herkese, hepimize düşen sorumluluğa sahip olabilmek. Tümüyle bu sorumluluk içerisinde yolumuza yürüme çabasında olduğumuzu burada belirtmek isterim. Gerçekten hem Cumhuriyet’e hem ilkelerine hem Atatürk’ün bu ülkeye bıraktığı o iddialı yol haritasına layık olma çabamız var.” dedi. 

İBB ve Kültür AŞ, Atatürk’ün dinlediği ve en sevdiği türküleri derledi. Ata Türküleri Albümü’ndeki eserleri sanatçı Ali Altay yeniden yorumladı. Albümde yer alan eserlerin tamamı yaşanmış hikayelerden oluşuyor. Ata’ya ithafen düzenlenen albümde, Atatürk’ün bizzat dinlediği birbirinden değerli 9 türküye yer verildi.

Albümde yer alan türküler şunlar:

1-Selanik Türküsü
2-Harmandalı
3-Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var
4-Vardar Ovası
5-Asker Ettiler
6-Efem
7-Yemen Türküsü
8-Eklemedir Koca Konak
9-Atabarı

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.