Elif Şafak Netflix ile anlaştı

17.10.2019
A+
A-

Elif Şafak’ın Aşk adlı kitabı Netflix dizisi olacak. Aşk kitabının yayın haklarını Netflix satın aldığını duyurdu.

Elif Şafak Netflix ile anlaştı

Elif Şafak Netflix ile anlaştı. Aşk kitabı Netflix dizisi oluyor. Elif Şafak’ın Aşk kitabının haklarını Netflix aldı. Türkiye’deki abone sayısını arttırmak için yeni projeler geliştiren dijital yayın platformu Netflix, Elif Şafak ile el sıkıştı. Kitaplarındaki ‘intihal’ iddiaları, özel yaşantısı ve Türkiye ile ilgili söyledikleriyle de sık sık gündem olan Elif Şafak, ünlü dijital yayın platformu Netflix’le anlaştı.

Netflix’ten yapılan duyuruya göre Elif Şafak’ın 2011’de yayımlanan “Aşk” adlı kitabının yayın hakları satın alındı. Netflix, Aşk kitabından yola çıkarak dizi yapacak.

Elif Şafak, bu yıl dünyanın en prestijli edebiyat ödüllerinden olan Man Booker’ın kısa listesindeki altı aday arasına kalmıştı.
Önümüzdeki dönem için bu kitaptan yola çıkılarak çekilecek orijinal dizinin prodüksiyon ve zamanlama detayları henüz belli değil. 

Elif Şafak’ın “Aşk” adlı kitabı 2011’de yayımlandı. Türkiye’de 850 binden fazla sattı. 37 dile çevrildi. Netflix açıklamasında “Bu kitapta okur hikaye içinde hikaye keşfederek Şafak’ın derin hayal dünyasına bir adım atıyor. Yedi yüzyıla yayılan ve tamamen iki farklı kültür üzerinden birbirine ayna tutan bu iki paralel hikayede okur 13. yüzyılın en önemli şair ve mutasavvıfı Mevlânâ Celâleddin Rûmî, Sufizm ve evrensel düzeyde bir aşk arama üzerine derin bir keşfe çıkıyor.” denildi.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de çok satan yazarlardan Azra Kohen de bir açıklama yapmıştı. Azra Kohen, ‘Aeden’ adlı kitabının İngilizce’ye çevrilerek yabancı bir televizyonda dizi olacağını duyurmuştu. O duyuru akıllara ‘Aeden, Netflix dizisi mi olacak” sorusunu getirmişti. Azra Kohen, Aeden’in hangi ülkede ya da platformda yayınlanacağını açıklamamıştı.

ETİKETLER: ,
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.