Emiran ve İlhan Erşahin’in New York kaydı yayında

20.04.2023
A+
A-

 Elektronik müzik prodüktörü Emiran ve saksafon sanatçısı İlhan Erşahin’in New York seti Akustikhane Youtube kanalında yayında.

Emiran ve İlhan Erşahin’in New York kaydı yayında

Emiran ve İlhan Erşahin’in New York’ta kaydettiği yeni canlı seti yayında. Elektronik müzik prodüktörü Emiran ve dünyaca ünlü saksafon sanatçısı İlhan Erşahin’in New York seti Akustikhane Youtube kanalında yayında!

‘İstanbul’ bazlı elektronik müzik prodüktörü ve DJ, Emiran (Emirhan Çelikbilek) ile New York bazlı dünyaca ünlü saksafon sanatçısı ve caz müzisyeni İlhan Erşahin, bir süre önce New York’ta bir araya geldi. İkilinin yeni üretim müziklerinden oluşan bir performansının video kaydı Akustikhane’nin yeni New York serisi kapsamında New York’taki özel bir sanat stüdyosunda gerçekleşti.

Electronika, minimal, dans, caz ve dünya müziği tınılarını groove’lar, sample’lar ve akustik kompozisyonlardan oluşan bir derlemeyle birleştirerek zamansız ve modern bir müzik yaratan Emiran’ın Downtempo beat’leriyle, cazı eklektik bir karışımla harmanlayarak cesur ve yeni bir ses yaratan Erşahin’in büyüleyici saksafonunun birleşimi enfes bir kayıt ortaya çıkardı.

Müziğe katılımcı ve keşif odaklı bir açıdan yaklaşan Erşahin, daha önce Oceans vs Orientalis ve Bora Uzer gibi prodüktör/DJ’lerin yanı sıra, projelerinde Bebel Gilberto, Norah Jones, U-Roy, Eddie Henderson, Erik Truffaz, Sabina Sciubba, Saul Williams, Ndea Davenport, Karina Zeviani, Mamelo Soundsytem, Nina Becker, Hüsnü Şenlendirici gibi caz ve müzik dünyasının önemli isimleriyle yan yana geldi.

Müziğe yine çoğulcu bir bakış açısıyla yaklaşan Emiran ise, geçmiş dönem kayıtlarında perküsyon sanatçısı İzzet Kızıl, trompet sanatçısı Barış Demirel ve Afro-Kübalı keman ustası Darian Donovan Thomas gibi pek çok müzisyenle bir arada eserler üretti.

İkilinin performansı Akustikhane Live Sessions Youtube kanalında yayında

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.