Emre Ergül radyoda uzay programı ile dinleyicilerle buluşuyor

28.03.2022
A+
A-

Gazeteci ve yönetmen Emre Ergül, Radyo Gar’da uzay meraklıları için keyifli bir program yapmaya başladı.

Gazeteci ve yönetmen Emre Ergül, uzay programı ile mikrofondan dinleyicilere ulaşıyor. Yaptığı kısa filmlerle tanınan Emre Ergül, uzaya olan ilgisini Spacemag Türkiye’yi kurarak pekiştirdi. 

Emre Ergül, uzaya ilgi duyanlar için şimdi Radyo Gar’da her cuma akşamı mikrofon başına geçiyor.

 “Emre Ergül’le Kozmoğrafya” adlı program saat 19.00’da başlıyor. 

Web radyosu Radyo Gar’daki programın ilkinde Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi’nin Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu ve araştırmacı Arda Alkaç konuk oldu.

Emre Ergül’ün ikinci haftaki ise astrofizikçi Osman Demircan’ı ağırladı. 

Spacemag Türkiye’nin kurucusu gazeteci ve yönetmen Emre Ergül, ‘Avrupa’dan Dünya’ya açılan en eğlenceli Türkçe radyo’ sloganlı internet radyosu Radyo Gar’da yepyeni bir uzay programına başladı.

Emre Ergül kısa filmiyle ödüller aldı 

Emre Ergül, 11 Şubat 1975 doğumlu. Ergül, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur.

Üniversite sonrası Sabah gazetesi Dış Haberler Servisi’nde göreve başladı. Sırasıyla Dış Haberler Muhabirliği, Dış Haberler Müdür Yardımcılığı ve Dış Haberler Müdürlüğü yaptıktan sonra aynı gazetede 2004 yılında Yazı İşleri Müdürlüğü’ne yükseldi. Ekim 2008’de Sabah’tan ayrılıp Habertürk Gazetesi’ne Yazı İşleri Müdürü olarak geçti.

Nisan 2016’da Habertürk Gazetesi’ndeki görevinden ayrılan Ergül, Danimarka’da Mergen adlı bir medya şirketi kurdu. Şirket, ülkede aylık Türkçe yayınlanan Kuzey Gazetesi’nin sahibidir.

Şubat 2006’da senaryosunu yazdığı ilk kısa filmi 2 Eylül’ün çekimlerini Mayıs 2006’da tamamladı. 20 dakikalık film birçok ilke imza attı. İstanbul ve Anadolu galası yapılan ilk Türk kısa filmi olan 2 Eylül 2006 California Topanga Film Festivali’nde finale kalan tek yabancı film, 2006 American Artist Film Festivali’nin açılışı filmi, Japonya’daki 2006 Con-Can Film Festivali’nde ilk 20’ye kalan tek Türk filmi oldu. Film 4 ödül aldı. 1. Agora Film Festivali’nde birincilik, 4. PAM Film Festivali’nde ikincilik, 1. Hilal TV Kısa Film Festivali’nde üçüncülük, Fest-i Kült 2006’da da Dünya Barış Ödülü aldı. Film Türkiye’nin ilk kısa filmlerinden oluşan DVD’si ‘Kristal Cüce-1’de yer aldı. L Mart 2008-Ağustos 2011 tarihleri arasında Danimarka’dan yayın yapan Haber.dk ve Sinema.dk adlı sitelerde sinema üzerine konuk yazarlık yapan Ergül, Nisan 2012’de gerçekleşen Lions Uluslararası Kısa Film Festivali’nde Zeki Alasya başkanlığındaki jüride yer aldı.

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.