En iyi suç ve ceza filmi Yabancı

Yönetmenliğini Nader Saeivar’ın üstlendiği Yabancı Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü’nü kazandı. 

En iyi suç ve ceza filmi Yabancı seçildi. 10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Uluslararası Altın Terazi Yabancı adlı filmin oldu. 

Yönetmenliğini Nader Saeivar’ın üstlendiği Yabancı Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü’nü kazandı. 

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali “Herkes için adalet” başlığı ile düzenlendi. Ödül töreninin teması ise “Ben Masumum” olarak açıklandı. Ödül töreni, festivalin YouTube sayfasından çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Festival Başkanı ünlü ceza hukukçusu Prof. Dr. Adem Sözüer katılımcılara teşekkür ederken, Festival Direktörü Bengi Semerci törende yaptığı konuşmada, dolu dolu bir programla sinemaseverlerin karşısına çıktıklarını söyledi.

Pandemi nedeniyle üretimin durduğunu, salonların kapandığını belirten Semerci “10. kez ödül törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yıl sinema salonlarında olamadık, misafir ağırlayamadık. Pandemi koşullarının kötüleşmesi nedeniyle tedbir alınsa bile törenimizi bir solonda yapmaya cesaret edemedik. Törene katılacak olanların sağlıkları bizim için her şeyden önemli. Bu nedenle şimdi burada çevrim içi bir tören yapıyoruz ama her şeye rağmen bir festival için 10. yılı kutlamak güzel bir duygu” dedi.

Gecede, Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü’nü, Yabancı filmiyle Nader Saeivar aldı. Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda, Mustafa Kemal Altıner’in İnsiyak filmi Jüri Özel Ödülü’ne layık görülürken, Öğrenci Jürisi Ödülü Dünyanın Damarları filmiyle Byambasuren Davaa’ya verildi. Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü Onur Güler’in Yara filmine verildi.

Festivalde yarışan filmler, 28 Kasım’a kadar online olarak izlenebilecek.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.