Ercan Ertan Kontrpiye romanında futbolcunun aşk rekabetini anlatıyor

Kontrpiye, Ercan Ertan’ın ilk romanı. Futbol hayatı yaşadığı sakatlıktan sonra biten Ercan Ertan, romanında da iki futbolcunun aşk rekabetini anlatıyor.

Ercan Ertan Kontrpiye romanında futbolcunun aşk rekabetini anlatıyor. Ercan Ertan’ın ilk romanı Kontrpiye, Foliant Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı. Spor yazıları ve yorumları ile tanınan aynı zamanda bir youtube kanalı (kanal için burayı tıklayın) da olan Ercan Ertan, Kontrpiye ile kitap dünyasında yerini aldı. 

Kontrpiye, bir aşk hikayesini anlatıyor; aşk romanı. Küçükken hep dünyanın en iyi forveti olarak tanınmayı ve ailesini mahcup etmeyen bir evlat olmayı hayal eden Giray’ın hikâyesi kitapta yer alıyor. 

Giray, 26’sına gelip ardına dönüp baktığında hayallerinin büyük bir kısmına ulaştığını görür. Yani en azından amatörün dibinde yer alan bir kulübün forvetidir ve babası hâlâ onu evlatlıktan reddetmemiştir.

Fakat arkadaşları İshal ve Toner’le birlikte bir elektrik direğinin dibinde çekirdek çitleyerek geçirdiği günlerin birinde Sara’ya rastlayınca, sadece hayalleri değil, bütün hayatı değişir.

İşte, Giray’ın asıl hikâyesi de bundan sonra başlar. Platonik bir sevda mıdır onunkisi? Yoksa sonu, aynı elektrik faturasına bakarak “Oha! Bu evde Pikachu mu yaşıyor?” diye serzenişte bulunacakları bir evlilik mi?

Kontrpiye romanının arka kapağında şöyle deniliyor: “Giray ile Sara’nın hikâyesi; Kerem ile Aslı, Leyla ile Mecnun, Ciguli ile Binnaz’ı solda sıfır bırakacak bir aşk hikâyesidir.”

Ercan Ertan’ın ilk romanı aslında onun filmini çekmek istediği bir senaryoydu. Ercan Ertan, Kontrpiye romanı ile ilgili şunları anlattı: “Kontrpiye aslında benim filmini çekmek istediğim bir senaryoydu. Bir gün filmini çekeceğim elbette. Ancak roman olarak da yayımlamak istedim. Güzel ve keyifli bir aşk hikâyesini anlatıyor. Romanın devamı da olacak…”

Futbolcu olmasıyla romandaki Giray’ın ilişkisini merak ediyoruz; Ertan anlatıyor: “Elbette benim hayatımdan izler var romanda ve Giray’da. Ancak yaşadığım bir olayın aktarımını yapmadım. Biraz esprili bir dille de yazarak, romantik bir aşkı anlatmaya çalıştım. Okuyanı ters köşede yani kontrpiyede bırakacak bir final var romanda.”

Kontrpiye, Ercan Ertan’ın ilk romanı olarak raflarda yerini aldı.

Ercan Ertan kimdir 

Ercan Ertan 1994’te İstanbul’da dünyaya geldi. Futbolculuk hayatı geçirdiği ağır sakatlık sonucu biten genç yazarlardan. Futbolla olan ilişkisi Kontrpiye adlı romanı da yansıdı. 

Bir dönem Beykent Üniversitesi Basım Yayın Teknolojileri bölümünde de okudu. Ardından devam ettiği İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde okumaktadır.

TV 360’ta stajını tamamladı. Muhabirlik ve editörlük görevlerinin ardından Ertem Şener’in sahibi olduğu Medyahaber.com’da muhabir-editörlük yapmış, daha sonrasında ise Ertem Şener TV ve Goalbien.com’un kurucu haber müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

Şu an Sportaküs TV adında bir YouTube kanalı ve haber sitesi bulunan Ercan Ertan, sosyal medya uzmanı olarak çalışmakta, Fenerkolik.org internet sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kitabı satın almak isteyenler – BURADAN SATIN ALABİLİR – Tıklayın. 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.