Eren Bülbül ve Ferhat Gedik sinema filminde yaşatılacak

14.08.2020
A+
A-

PKK’lı terörüstlerin Trabzon’da katlettiği 15 yaşındaki Eren Bülbül ve onu korumak için kendini siper eden Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayat hikayeleri sinema filmi oluyor.

Eren Bülbül ve Ferhat Gedik sinema filminde yaşatılacak. PKK’nın katlettiği Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayat hikayeleri sinema filmi oluyor.

Film Dijital Sanatlar Yapımevi ile TRT ortak yapımı olarak beyazperdeye gelecek. Eren Bülbül 15 yaşandaydı. 2017 yılının 11 Ağustos’unda Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında PKK’lı teröristler tarafından şehit edildi. Teröristlerin ateşinden Eren Bülbül’ü korumak için kendini siper eden Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik de 41 kurşun geldi vücuduna. İkisi de orada şehit oldu. Hafızalarda derin yer eden bu olay şimdi sinema filmi olarak izleyicinin karşısına gelecek.

Eren Bülbül ile Ferhat Gedik’in hayatlarını konu alan sinema filminin hazırlığı sürdürülüyor. Film için iki şehidin ailesinden izin alındı.

Dijital Sanatlar Yapımevi “Ayla”, “Müslüm”, “Çiçero” ve “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” gibi biyografik sinema filmleriyle sinema sektöründe iyi işlere imza atmıştı.

Dijital Sanatlar Yapımevi’nin sahibi Mustafa Uslu, projenin TRT ortaklığı ile yapılacağını açıkladı. Çekimlerin Ekim ayında başlamasının planlandığını söyleyen Mustafa Uslu, filmin mekanlarının Trabzon-Maçka, Gümüşhane, Ankara ve Hakkâri-Çukurca olacağını söyledi. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.