Eylem Tok’un masal kitabı İngiltere ve Kanada’da

Yazar ve yönetmen Eylem Tok, The Giant and the Three Dwarves adlı masal kitabıyla İngiltere ve Kanada’da raflarda yerini aldı. Eylem Tok, üç cüce kardeşin heyecan dolu maceralarını masalına konu ediniyor.

Eylem Tok’un masal kitabı İngiltere ve Kanada’da raflarda yerini aldı. Yazar ve yönetmen Eylem Tok, masallarını İngilizce yazarak, yayına hazırladı. Romanlarını Türkçe yazıp Türkiye’de yayınlatan Tok, çocuk masalı kitaplarını İngilizce hazırlayıp İngiltere’de yayımlatmayı tercih etti.

Eylem Tok’un “The Giant and the Three Dwarves” adlı masal kitabı İngiltere ve Kanada’da kitabevi raflarına girdi. İngiltere ve Kanada’da çocuklar Eylem Tok’un masallarını okumaya başladılar. 

Eylem Tok, yaşadıkları köyden ailelerine yardımcı olmak için şehre çalışmaya giden üç cüce  kardeşin yaşadıklarını masalında anlatıyor. Cüce kardeşler, uzun yollar aştıktan sonra devlerin yaşadığı bir köyde, bir devin evinde misafir olurlar. O gece, cüce kardeşlerden biri ve dev arasında geçen ilginç olaylar zinciri masalda konu ediliyor.

Kitabını illüstrasyonlarını Marcus Silversides, çevirmenliğini Feyza Howell yaptı. Masalın ana teması çocuklara ‘her ailenin kendini diğerleri için feda eden bir bireyi vardır’ ifadesini ulaştırıyor. Masalda da zaten üç cüce kardeşten kendini feda eden birine odaklanıyor ve o kişi kardeşlerinin kurtuluşunu sağlıyor. Eylem Tok, çocuklara masalında çok katmanlı güçlü bir hikayeyi sunuyor. 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.