Ezginin Günlüğü konserleri başlıyor biletler satışta

02.03.2023
A+
A-

Türkiye’nin kült protest müzik gruplarından Ezgi’nin Günlüğü, mart ayında dört konser ile sahnede olacak. İstanbul, Bursa, Erzurum ve Ankara’daki konserlerin biletleri satışa çıktı.

Ezginin Günlüğü konserleri başlıyor biletler satışta. Ezginin Günlüğü unutulmayan şarkılarıyla sevenlerinin karşısına yeniden çıkıyor. İstanbul, Bursa, Erzurum ve Ankara’daki konserlerin biletleri satışa çıktı. 

Ülkemizin kült müzik gruplarından Ezginin Günlüğü, birbirinden güzel şarkılarıyla keyifli bir konser serisinde hayranlarıyla buluşuyor. Grup, 4 Mart Çarşamba-29 Mart Çarşamba tarihleri arasında İstanbul, Bursa, Erzurum ve Ankara’da olmak üzere dört konser verecek. Konserlerin biletleri Türkiye’nin lider online etkinlik biletleme şirketi Biletinial’da satışta. 

Türkiye’nin kült protest müzik gruplarından Ezgi’nin Günlüğü, Mart ayında dört konser ile sahnede. Konser serisi 4 Mart Cumartesi günü İstanbul Kozyatağı Kültür Merkezi’nde başlayacak.

Ardından 6 Mart Pazartesi günü Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB), 17 Mart Cuma günü Erzurum Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi ve 29 Mart Çarşamba günü ise Ankara MEB Şura Salonu’nda gerçekleştirilecek konser ile tamamlanacak.

Konserler, yıllardır dillerden düşmeyen duygusal ve hareketli Ezginin Günlüğü şarkılarıyla dinleyenlere farklı duyguları bir arada yaşatacak.

Grubun mart ayı programında yer alan konserlerinin biletleri kültür, sanat, eğlence ve spor alanındaki tüm etkinliklere tek platformdan ulaşılabilmesini sağlayan Biletinial’dan satışa sunuldu.

Ezginin Günlüğü, 1982 yılından beri Türkiye’de protest müziğin en uzun soluklu icracılarından biri olarak geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. Nâzım Hikmet’in, Orhan Veli’nin ve diğer önemli şairlerin şiirlerine yaptıkları bestelerle öne çıkan grubun Azeri türkülerine getirdiği çağdaş yorumlar beğeniyle karşılandı.

“Düşler Sokağı” parçasıyla tüm Türkiye’de tanınan grup, 1990 yılında “Ölüdeniz” albümünü yayınladı. Bu albümden sonra dağılma süreci yaşayan Ezginin Günlüğü, Nadir Göktürk tarafından yeni müzisyenlerle yeniden kuruldu. Bu ikinci dönemde yayınlanan “İstavrit”, “Oyun”, “Ebruli”, “Hürriyet’e Doğru”, “Aşk Yüzünden”, “Rüya”, “Her Şey Yolunda”, “İlk Aşk”, “Dargın mıyız?”, “Çeyrek”, “Eski Arkadaş”, “İstanbul Gibi” ve “Aşk Zamanı” albümleriyle Ezgi’nin Günlüğü Türk müzik tarihine adını yazdırdı.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.