Fadik Sevin Atasoy Muse ile tiyatro sahnesinde

27.02.2019
A+
A-

Fadik Sevin Atasoy Muse ile tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşacak. Tek kişilik müzikal oyunda Fadik Sevin Atasoy, 5 farklı kadını canlandırıyor.

Fadik Sevin Atasoy Muse ile tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşacak. ABD’de orijinal adı Muse 90401’ İngilizce olarak Fadik Sevin Atasoy tarafından sahnelenmişti. Tek kişilik müzikal oyunun yönetmenliğini Erdal Beşikçioğlu üstlendi.

Şimdi, sanatçı oyunun Türkçe versiyonunun hazırlıklarını sürdürüyor. Fadik Sevin Atasoy Muse adıyla sahneleyeceği oyununda 5 ayrı kadını canlandırıyor. 

Muse tek kişilik oyun olarak tiyatro sahnesinde yer alacak. Muse, ABD’de ‘Muse 90401’ adıyla Fadik Sevin Atasoy tarafından sahnelenmişti. 

Oyunu yazan da oynayan da Fadik Sevin Atasoy. Yönetmenliğini ise Erdal Beşikçioğlu üstlendi. Tatbikat Sahnesi’nin kurucusu ve genel sanat yönetmeni de Erdal Beşikçioğlu tarafından yönetilecek oyun merakla bekleniyor.

Türkiye’ye geliyor. Atasoy, oyununun Türkçe versiyonunu Türk tiyatroseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Amerika’daki eleştirmenlerden tam not alan, bir ilham perisinin insan olma hikâyesini anlatan oyun, nisan ayında Tatbikat Sahnesi’nde olacak. 

Fadik Sevin Atasoy Maus ile ilgili şunları söyledi: “Orijinal adı ‘Muse 90401’ isimli oyunu ‘Muse’ adıyla Türk tiyatroseverlerle buluşturmayı amaçlıyoruz. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde prömiyer yapacağız. Daha sonra Amerika ve Avrupa’da turne yapmaya hazırlanıyoruz. Heyecanımızı paylaşmak için herkesi bekliyoruz”

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.