Fakir Baykurt Öykü Ödülü başvuruları nasıl yapılacak

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Fakir Baykurt Öykü Ödülü başvuruları devam ediyor. Başvurular için son tarih 4 Eylül 2020 olarak açıklandı.

Fakir Baykurt Öykü Ödülü başvuruları nasıl yapılacak? Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği yarışma için başvurular devam ediyor. 

“Yılın Yazarı Fakir Baykurt” etkinlikleri kapsamında Nilüfer Belediyesi öykü ödülü düzenliyor. Öykü göndermek isteyen yazarlar için son tarih 4 Eylül 2020 olarak açıklandı. 

Yılın Yazarı Fakir Baykurt etkinlikleri kapsamında düzenlenen Öykü Ödülü başvuruları devam ediyor.  

Nilüfer Belediyesi her yıl Türk Edebiyatı’nda önemli bir yere sahip ve farklı dallarda eserler üretmiş bir yazarın hayatını, edebiyata bakış açısını, dil tutumunu ve eserlerini derinlemesine incelemek üzere “Yılın Yazarı” etkinlikleri düzenliyor.

Nilüfer Belediyesi, bu yıl Fakir Baykurt’a adadığı edebiyat etkinlikleri çerçevesinde öykü ödülü düzenliyor.

Kent halkının Fakir Baykurt’u yakından tanıması, ondan ilhamla yeni eserler üretmesi amacıyla düzenlenen ödüle başvurular 4 Eylül 2020’ye kadar devam ediyor. Başvuruların Nilüfer Belediyesi Kütüphanelerine elden ya da posta yoluyla yapılması gerekir.

Fakir Baykurt Öykü Ödülü seçici kurulunda Ayşe Sarısayın, Feyza Hepçilingirler, Kemal Varol, Nahit Kayabaşı ve Şafak Baba Pala bulunuyor.

Fakir Baykurt Öykü Ödülü’nde birinci olacak öykü için 3 bin TL  verilecek. Yarışmada ayrıca, 1000’er lira ödülle 5 kişiye de mansiyon verilecek.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.