Fazıl Say Cumhuriyet bestesi hazırlıyor

10.03.2019
A+
A-

Fazıl Say, 29 Ekim Cumhuriyet resepsiyonunda icra edilmek üzere bir beste üzerinde çalışıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say ile anlaştıklarını eserin Beştepe’deki resepsiyonda icra edileceğini söyledi.

Fazıl Say Cumhuriyet bestesi hazırlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ünlü besteci Fazıl Say’ın 29 Ekim 2019 tarihinde kutlanacak Cumhuriyet Bayramı için bir beste hazırladığını açıkladı.

Fazıl Say Cumhuriyet bestesi 29 Ekim’de Beştepe’de düzenlenecek olan Cumhuriyet resepsiyonunda konuklara dinletilecek. Fazıl Say Cumhuriyet resepsiyonuna katılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fazıl Say’ın bir Cumhuriyet bestesi hazırladığını söyledi. Erdoğan, Fazıl Say ile anlaştıklarını Cumhuriyet bestesinin Beştepe’deki resepsiyonda icra edeceğini açıkladı.

Fazıl Say, 29 Ekim’de Beştepe’deki resepsiyona katılacak ve hazırladığı Cumhuriyet bestesini icra edecek. Fazıl Say, o resepsiyonda sadece Cumhuriyet bestesini değil bir kaç eserini daha davetlilere sunacak.

Bilindiği gibi Fazıl Say ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki diyalog ve gelişmeler kamuoyunun dikkatini çekiyor. Erdoğan’ı sert bir şekilde eleştiren Fazıl Say, sert cevaplarla karşılaşmıştı. Ardında Fazıl Say’ın annesinin vefatının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla arayarak başsağlığı dilemişti. Ardından ise Fazıl Say, Erdoğan’ı konserine davet etmiş bu da gerçekleşmişti.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.