Feryat Aydemir Scream Shot sergisi

Feryat Aydemir, doğa ve şehir soyutlamalarından oluşan resimlerini Scream Shot adlı sergisinde sanatseverlerle buluşturuyor.

Feryat Aydemir Scream Shot sergisi ile Nişantaşı Canvas Art Investments’da sanatseverlerle buluşuyor. Scream Shot adlı sergisinde ressam Feryat Aydemir, doğa ve şehir soyutlamalarından oluşan resimlerini bir araya getiriyor.

Serginin küratörlüğünü Atılgan Bayar üstleniyor. Nişantaşı Canvas Art Investments’daki Scream Shot sergisi 4 – 21 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Resimlerinde hem dışavurumcu öğeleri hem de izlenimci öğeleri birleştiren, yetkin figür yeteneğini soyuta transfer eden Feryat Aydemir, renk paleti ile de Türk sanat tadını uluslararası çağdaş sanata aktarmayı başarmış nadir sanatçılardan biri.

2018 yılında çalışmaya başladığı küratörü Atılgan Bayar onu şöyle tanımlıyor:

“Feryat Aydemir, belki de yalnız Türkiye’nin değil, dünyanın en iyi figür sanatçılarından biri. O bu büyük yeteneğini soyutlayarak ve Türk renk geleneği ile besleyerek uluslararası çağdaş sanata armağan ediyor. Önümüzdeki dönem dünya çağdaş sanatının ustaları arasında yer alacak ilk Türk sanatçısı olacağına inanıyorum.

Hırçın kişiliğini eserlerinde dışavurumcu fırçasıyla aktarırken, izlenimciliğin büyülü dünyasını da soyutlama çalışmalarına temel yapmış bir sanatçı. Bütün bu özgün özelliklerinin yanı sıra, Türkiye doğası ve şehirlerinin, özellikle İstanbul’un duygu durumunu çağdaş sanatın diline tercüme ediyor ve bunu Türk Renk Skalası ile yapıyor.

Avrupalılar ve Amerikalılar kadar iyi resim yapan Türk plastik sanatçılarından Feryat Aydemir’i ayıran özellik ise, Aydemir’in dünya plastik sanatlar evrenine Türk sanat değerlerini hediye edebilmiş olması. Üstelik bunu egzotik ve folklorik değerler gibi göstermeden dünya sanatına entegre edebilmiş olması da onun en büyük özelliği.”

Aydemir’in 30 adet yağlıboya tablosundan oluşan Scream Shot , Nişantaşı Maçka Caddesi No 29’daki Canvas Art Investments salonunda 21 Ekim’e kadar izlenebilir.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.