Gazi Mustafa Kemal sergisi 50 günde 100 bin ziyaretçiyi ağırladı

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ın verdiği bilgiye göre Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldığı tarihten bugüne 100 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi. 

Gazi Mustafa Kemal sergisi 50 günde 100 bin ziyaretçiyi ağırladı

İzmir’deki Gazi Mustafa Kemal sergisi 50 günde 100 bin ziyaretçiyi ağırladı. “Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal” başlıklı sergide Mustafa Kemal Atatürk’ün bugüne kadar hiç görülmeyen fotoğrafları, kullandığı özel eşyaları, yazdığı mektupları ve birçok objelerin yer alıyor.

Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi Folkart Gallery’de Ekim ayında açıldı. Sergide 400 obje ve bir kısmı daha önce hiç yayımlanmamış 150 Atatürk fotoğrafı yer alıyor.

Sergiye özellikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde yoğun katılım gerçekleşti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 8 bin kişi sergiyi ziyaret etti.

Gazi Mustafa Kemal sergisine çocukların ve gençlerin yoğun ilgisi var

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde ziyaretçi sayısı 6 bin kişi oldu.

7’den 70’e herkesin ziyaret ettiği Atatürk sergisine çocukların ve gençlerin ilgisi yoğun. 

Folkart Gallery ilk sergisini 2015 yılı Şubat ayında açtı. O günden bugüne 13 sergi düzenlendi. Folkart Gallery’de en yoğun ilgi Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisine gösterildi. 

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak‘ın verdiği bilgiye göre Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisi açıldığı tarihten bugüne 100 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi. 

Mustafa Kemal sergisinde Atatürk’ün daha önce yayımlanmamış fotoğrafları da bulunuyor.

Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisinde Atatürk’ün bugüne kadar yayımlanmamış fotoğrafları yer alıyor. Sergide Atatürk’ün kullandığı kahve fincanları, Atatürk kapaklı Time Dergisi, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nda kullandığı gaz lambaları, çeşitli kıyafetleri ve birçok farklı obje ziyaretçilerin ilgisine sunuluyor. 

Serginin proje direktörlüğünü Fahri Özdemir yapıyor. Danışmanlığını ise Prof. Dr. Zafer Toprak üstlendi.

Sergi yaklaşık 3 yıllık bir çalışmayla oluşturuldu. Sergi, başta Eriş Ülger ve Fahri Özdemir olmak üzere birçok özel koleksiyondan derlenerek hazırlandı.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.