Gerard Depardieu İstanbullu olacak

Ünlü Fransız aktör Gerard Depardieu, İstanbul’da lüks yata dönüştürülen bir balıkçı teknesinde yaşayacağını açıkladı.

Gerard Depardieu İstanbullu olacak. Dünyaca ünlü Fransız aktör Gerard Depardieu, özel yaşantısında aldığı kararlarla dikkat çekmeye devam ediyor. 

Depardieu Rus vatandaşlığına geçmiş ve bu kararıyla günlerce ülkesinde tartışılmıştı. Fransız aktör bu kez de yaptırdığı balıkçı teknesinde yaşayacağını açıklayarak dikkat çekti. Haberin bizi ayrıca ilgilendiren tarafı ise balıkçı teknesinin İstanbul’da olması ve Depardieu’nun burada yaşamayı seçmesi… 

Gerard Depardieu, Tuzla’daki tersanede yapılan teknesinde İstanbul’da yaşayacağını açıkladı. Gerard Depardieu İstanbullu olacak… 

Fransa’daki yaşayacağı günleri azaltacağını belirten Depardieu, İstanbul ve Dubai’de zaman geçirmek istediğini söyledi.

73 yaşındaki aktör, bir ton balığı teknesini yata dönüştürdü. Tuzla’daki bir tersanede dönüştürülen balıkçı teknesi bundan böyle Depardieu’nun evi olacak. 

Sadece bu değil, Dubai’de de aynı şekilde bir balıkçı teknesini lüks yata dönüştürdü Depardieu…

Ünlü aktör aldığı iki tekneyle ilgili “Bunlardan birisi Dubai’de, ton balığı avı için kullanılan İstanbul’daki teknemi apartman dairesi haline getirdim” dedi.

Paris’teki evini ve bağlarını satışa çıkardı

Depardieu, film çekmek için Fransa’ya gideceğini ancak doğduğu ülkede çok fazla yaşamak istemediğini belirtti. Depardieu, sahibi olduğu üzüm bağlarını ve Paris’teki evini de satışa çıkardığını söyledi.

Haftalık L’Obs dergisine konuşan Depardieu, artık daha huzurlu bir yaşam peşinde olduğunu belirterek, dalgalara yelken açarak bu huzuru bulmayı umut ettiğini anlattı.

Deniz tutkusuyla tanınıyor 

Deniz ve balıkçılık tutkusuyla da bilinen sanatçı, Fransa’da bir arkadaşından aldığı ton balığı av teknesini yeniden dizayn edip gezi yatı yaptırmak için 2017’de Türkiye’ye getirmişti.

Depardieu denizde huzur bulup dinlendiğini belirterek, “Teknelerle aram çok iyi. Denizi seviyorum. Huzur buluyorum. Bu nedenle Fransa’da bir dostuma ait klasik balıkçı teknesini de aldım ve bu tekneyi gezi teknesine bir yata dönüşürülmesi için Türkiye’ye getirdim. Türkiye’de yatçılık çok ilerlemiş durumda. Ayrıca Avrupa’dan daha hesaplı. Tuzla’da yat yapan tersaneleri gezdim. Yat tasarımı yarışmasında öğrencilerin tasarımları müthişti. Teknemi burada yeniden dizayn edecekler ve bittiğinde Ege’yi gezeceğim” demişti.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.