Gerard Depardieu Stalin’i canlandıracak

Dünya tarihinin en kült isimleri arasında yer alan Joseph Stalin sinemada canlanacak. Fransız sinemasının ünlü ismi Gerard Depardieu Stalin’i canlandıracak.

2013’te Rus vatandaşlığına geçen Depardieu, Fanny Ardant’ın yöneteceği ‘Le Divan de Stalin’de Sovyet lideri rolünü üstlenecek. Rusya vatandaşlığına geçmesi uzun süre gündemde kalan ünlü Fransız aktör Gerard Depardieu’nün Joseph Stalin’i canlandıracağı açıklandı. Film, 2013’te yayımlanan roman ‘Le Divan de Stalin’in (Stalin’in Divanı), sinema uyarlaması olacak. Yönetmen koltuğundaki isimse Fransız aktris ve yönetmen Fanny Ardant. Romanın konusu ise 1950’lerde Sovyetler Birliği’nde bir Stalin anıtı yapma görevini alan genç bir sanatçının KGB tarafından incelemeye alınması üzerinden ilerliyor.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.