Hüseyin Avni Dede Uluslararası Çizgi ve Sahaf Günleri’nde

Beyazıt meydanındaki çınar altının sembol ismi şair ve koleksiyoner Hüseyin Avni Dede, Uluslararası Çizgi ve Sahaf Günleri’nde tezgah açacak.

Hüseyin Avni Dede Uluslararası Çizgi ve Sahaf Günleri’nde tezgah açacak. Uluslararası Çizgi ve Sahaf Günleri Kadıköy’de 22 Ağustos’ta başlayacak.

22 – 27 Ağustos tarihleri arasında Moda’da gerçekleşecek festivalde sahaf ve koleksiyoncular arasında simge olan Hüseyin Avni Dede de olacak. Uluslararası Çizgi ve Sahaf Günleri uluslararası çizerlerin söyleşilerinden canlı çizimlere, sergilerden mezatlara kadar birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Şair Hüseyin Avni Dede otuz beş yılı aşkın bir süredir Beyazıt’taki Sahaflar Çarşısı girişinde bulunan büyük çınar ağacının altında sevenleri ve müşterileri ile buluşuyordu. Onun tezgahında şiir kitapları, kasetler, pullar, fotoğraflar, eski para ve küçük antikalar yer alıyor.

Uluslararası Çizgi ve Sahaf Günleri, Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenleniyor. Hüseyin Avni Dede yine bir ağaç altında tezgahını açacak ve kitaplarını imzalayarak, koleksiyonlarını sergileyecek.

Uluslararası Çizgi ve Sahaf Günleri edebiyat, tarih, kültür söyleşilerine ve sergilere ev sahipliği yapacak. 22 Ağustos Perşembe saat 18.00’de İstanbul Kadıköy Lisesi’nde açılışı yapılacak festivalde çizgi ve sahaf dünyasının önemli isimleri kitapseverlerle birlikte olacak. Ücretsiz olarak düzenlenen festival saat 13.00-23.00 saatleri arasında açık olacak.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.