İdil Olgaç 35 adlı kitabıyla okurların karşısında

İdil Olgaç “Kendini sevmezsen, kimse seni sevmez” mottosuyla yazdı. Okurlar 35’te, yaşam mücadelesi veren bir kadının hayatının içine giriyor.

İdil Olgaç 35 adlı kitabıyla okurların karşısında. Kitap, Cinius Yayınları etiketiyle çıktı. Ana karakter Asya’nın kendi ağzıyla kaleme aldığı bu kitapta son on beş senede başından geçen olaylar anlatılıyor.

Kitap, kendini sevmeyen bir kadının kendine neler yapabileceğini okura gösteriyor. Asya’nın en büyük düşmanının kendisi olduğunu anlaması otuz beş senesini alıyor. Asya, yaşadığı ilişkileri, hayal kırıklıklarını, aile problemlerini, iş hayatındaki batış ve çıkışlarını tüm samimiyetiyle anlatıyor.

Okur, “Kendini sevmezsen, kimse seni sevmez” mottosuyla yazılan “35”te, yaşam mücadelesi veren bir kadının hayatının içine giriyor.

Kitabın tanıtım bülteninden okuyalım

Sevmeyeceksin, hırpalanmayacaksın, yıpratılmayacaksın çünkü her sabah sen dişlerini fırçalarken o aynaya bakıyorsun ve o zaman nefes aldığın için şükrediyorsun. Seni duyguların yönetiyor.

Mantığının nerede olduğunu kaybetmişsin, bulamıyorsun. Bu yüzden başarısızsın. Ne işte, ne aşkta, ne de arkadaşlıkta. Seni kullanmayan, duygusallığına tecavüz etmeyen kaç kişi var? Bir elin parmağı kadar var mı mesela?

Sürekli tırnaklarını yiyen bir kız çocuğu vardı. Konuşmaya korkan, insanlardan çekinen. Kendini beğenmeyen. Güzel kız arkadaşların en iyi dostu, şişman arkadaş. Dolmuşa binince parasını uzatmaya çekinen. Topluluk içinde yüksek sesle konuşamayan. Konuşmaya çalışınca sesi kısılan. Ben o kız çocuğundan bir kadın yarattım. Hakkını savunan, yüksek sesle konuşan. O kadından da başka bir kadın yarattım. Daha dingin, daha kendine güvenen. Gereksiz konuşmayan, herkesi sevmeyen. Ben yeni bir kadın yarattım “Hayır” demeyi öğrenen. Ben yaşamaya yemin ettim…

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.