İlk senaryo ilk film ödülleri sahiplerini buldu

Türk sinemasına yeni senaryolar kazandırmak ve senaryo yazımını desteklemek için düzenlenen 3.DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

İlk senaryo ilk film ödülleri sahiplerini buldu

DenizBank İlk Senaryo İlk Film ödülleri sahiplerini buldu. Ödüller DenizBank ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle düzenlendi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen DenizBank İlk Senaryo İlk Film ödülleri kazananları için tören düzenlendi. 

Nisa Yıldırım ‘in “İstasyonlar” adlı senaryosu yarışmada ‘İlk Senaryo’ dalında birincilik ödülüne değer bulundu.  

Süleyman Arda Eminçe’nin ‘Suç Unsuru’ yapımı ise ‘İlk Film’ kategorisinde Büyük Ödül’ü kazandı.

Gecenin sunuculuğunu İrem Sak üstlendi. Murat Dalkılıç ise müzikleriyle konuklara eğlence dolu dakikalar yaşattı. 

Yarışmayla amaçlanan “sinema sanatının bel kemiğini oluşturan senaryo yazımı konusunda uluslararası standartlarda çalışmalar yapılmasını teşvik etmek ve Türk sinemasının geleceği olan senaristleri yolculuklarının en başında cesaretlendirmek” .

3.Denizbank İlk Senaryo İlk Film Ödülleri sahiplerini buldu.

3. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kazananları

Senaryo ve Filmlerin “ilk” ödülleri

‘İstasyonlar’ – Nisa Yıldırım : 30 bin TL ve Ömer Faruk Sorak’tan senaryo mentorluğu kazandı. 
‘Yağmur Gelin’ – Hüseyin Özden : 15.000 bin TL ve Murat Şeker’den senaryo danışmanlığı kazandı.                                                                                        ‘Kayıp’ – Sevra Baklacı : 10.000 bin TL ve Ümit Ünal’dan senaryo danışmanlığı kazandı.

Yarışmanın ‘İlk Film’ kategorisinde ise Suç Unsuru isimli filmiyle Süleyman Arda Eminçe birinci seçildi. Eser 25.000 TL tutarındaki özel DenizBank Ödülü’ne hak kazandı.

Üç yıldır başarıyla devam eden DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın senaryo ödül kategorileri 2019 yılında çeşitlendiriliyor. Buna göre senaryolar, ‘Popüler Sinema Dalında En İyi Senaryo’, ‘Sanat Filmi Dalında En İyi Senaryo’ ve‘Jüri Özel Ödülü’ başlıklarından oluşacağı ve başvuruların bu doğrultuda alınacağı açıklandı. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.