İllüzyon Müzesi’nden okul gruplarına özel kampanya

28.09.2022
A+
A-

İllüzyon Müzesi, ‘Okula Dönüş’ döneminde, Ekim ayı sonuna kadar yapılan tüm rezervasyonlarda geçerli olmak üzere okul gruplarına özel kampanya başlattı.

İstiklal Caddesi Narmanlı Han’da ve Anadolu Yakası’nda Emaar Square AVM’de bulunan Museum of Illusions- İllüzyon Müzeleri, okul gruplarına özel kampanya sunuyor. 

İllüzyon Müzesi, ‘Okula Dönüş’ döneminde, Ekim ayı sonuna kadar yapılan tüm rezervasyonlarda geçerli olmak üzere okul gruplarına özel kampanya başlattı. Bu kampanya kapsamında okul grupları avantajlı bilet fiyatlarından her iki müzede de yararlanabiliyor.

Okul grupları için “www.museumofillusions.com.tr” websitesi üzerinden rezervasyonlarınızı yaptırabilir, online bilet alabilir ve sıra beklemeden illüzyonların dünyasını keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Ziyaretçiler illüzyonların bir parçası oluyor 

İllüzyon Müzesi’ni diğer müzelerden ayıran en önemli özelliklerden biri de kişinin kendi yolculuğuna çıkarak illüzyonların bir parçası haline gelmesidir. İnteraktif öğrenme ve eğlenme alanları ile de dikkat çeken müzeler aynı zamanda çocukların yaratıcılıklarını geliştirmesine büyük katkı sağlıyor.

İllüzyon Müzesi’nde optik illüzyonlar, hologramlar, etkileşimli illüzyon odaları ve sıra dışı sergi alanları yer almaktadır.

Optik İllüzyonlar:

Gözlerinizi ve beyninizi karıştıran şaşırtıcı görüntülerin yer aldığı alanlarda, yanılsamalar duyularımızın hatalı algıladıklarını göstermekte ve dünyaya ilişkin bakışımızın çoğu zaman çarpıtılmış olabileceğini sizlere hatırlatmaktadır.

Duvarlarda aklınızı karıştırabilen ve yanlış algı yaratabilen resimlerin yer aldığı alanlarda, gördükleriniz değil görmedikleriniz anlatılmaya ve anlamlandırılmaya çalışılmaktadır. Ziyaretçiler müze içerisinde yer alan interaktif odalarda, bu illüzyon dünyasının bir parçası olmakta ve illüzyonların gerçekliğini deneyimleme fırsatı bulmaktadır.

Müzenin konsepti eğlence ilkesine dayanmaktadır. Yerli ziyaretçiler ve turistler için özgün ve benzersiz bir deneyim sunulmaktadır. Çocuklar ve gençler, bir yandan eğlenecek diğer yandan bilimle bir illüzyonun nasıl yaratıldığını öğreneceklerdir. Yetişkinler ise bu eğlenceli dünyada bilimin farklı kullanımlarına tanık olacaklardır.

İllüzyon Müzesi her yaştan ziyaretçi için interaktif, sürükleyici ve eğlenceli bir deneyim yaşatmakta ve unutulmaz anlar sunmaktadır.

İllüzyon Müzesi’nin en etkileyici yönü ise ziyaretçiler illüzyonların fotoğraflarını rahatça çekebilmekte ve paylaşabilmektedirler.

Museum of Illusions İstanbul hakkında:
2015 yılında Zagreb’de ilk müzenin açılmasının ardından 4 yıl içinde Berlin, New York, Atina gibi 31 farklı Dünya şehrinde müze deneyiminden fazlasını sunmaya devam eden Museum of Illusions – İllüzyon Müzesi, 16. lokasyonu İstanbul’da kapılarını açtığı Temmuz 2019 bu yana 250.000’den fazla ziyaretçiyi ağırladı. Şu an İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan 2 şubesiyle ziyaretçilerini illüzyonlarla büyülemeye devam ediyor

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.