IMOGA Art Gallery “Karşılaşmalar” Sergisiyle Açılıyor

İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi, Kadıköy’de IMOGA Art Gallery adında yeni bir galeri açtı. Galerinin ilk sergisi de “Karşılaşmalar” adını taşıyor. Sergi (6 Kasım 2015 Cuma günü) Kızıltoprak Rüştiye Sokak’da sanatseverlere “merhaba” diyor.  

“Karşılaşmalar”, son yüzyılda ‘karşılaşan’ Türk ressamları, heykeltıraşları ve seramik sanatçılarını bir araya getiren bir sergi. Türk sanatında yeri doldurulamaz bir yere sahip olan bu sanatçıların eserlerinden sanata bakışlarını yansıtan en güzel örnekleri seçilerek hazırlandı. Sergide Refik Epikman, Zühtü Müridoğlu, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mustafa Aslıer, Adnan Turani, Adnan Çoker, Aloş, Atilla Galatalı, Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan, Mustafa Pilevneli, Ali Candaş, Meriç Hızal, Mustafa Ata, Fevzi Karakoç, Hanefi Yeter, Ekrem Kahraman, Zekai Ormancı, Filiz Başaran, Onay Akbaş, Elvan Tekcan, Gazi Sansoy, Tuba Önder Demircioğlu, Seçil Erel, Mert Ege Köse gibi ünlü sanatçıların eserleri var. Mine Küçük küratörlüğünde hazırlanan “Karşılaşmalar” sergisi 15 Aralık tarihine kadar IMOGA Art Gallery’de izlenebilecek.

BedriRahmiEyuboglu_100x100_TUYB HanefiYeter_180x110_TUYB DevrimErbil_S╠ğehri I╠çstanbul1_2013 TUKRSKTek.150X150 cm.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.