İranlı sanatçıların Türkiye çıkarması

Self Discovery adlı karma sergi Nişantaşı’nda İdil Sanat Galerisi’nde açıldı. İranlı 90 sanatçı İstanbul’da adeta İran sanat çıkarması yaptı.

İranlı sanatçıların Türkiye çıkarması başladı. Aralarında sulu boya, yağlı boya, fotoğraf ve takı tasarımlarıyla uğraşan toplam 90 sanatçı İstanbul’da eserlerini sergiliyor. Nişantaşı İdil Sanat Galerisi’nde açılan Self Discovery (kendini keşfet) adlı karma sergi ile İran sanatına ait farklı eserler sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Görkemli bir açılış töreni ile Türk sanatseverlerle buluşan İranlı sanatçılar, ülkelerinin derin köklerine sahip kültür ve sanatını sergiliyor.  

Serginin küratörlüğünü Nidra Art Group’tan Yeganeh Soltani ve Mohsen Mohammadzadeh yapıyor. 

İran’ın farklı kentlerinde yaşayan ve branşlarında ünlü olduklarını söyleyen sanatçılar “İstanbul bir dünya kenti. Kültürün, sanatın ve tarihin iç içe geçtiği harikulade bir şehir. Bu nedenle eserlerimizi İstanbul’da sergileme şansı bulduğumuz için kendimizi mutlu hissediyoruz.” dediler. İranlı sanatçıların karma sergisi 8 Haziran Cuma gününe kadar açık kalacak. Sergi saat 10.00 – 18.00 arasında gezilebilecek. 

 

Serginin küratörü Yagenah Soltani (sol başta)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.