İşçi Filmleri Festivali

1 Mayıs’ta başlayacak olan İşçi Filmleri Festivali’nde 6 film sinema severlerle buluşuyor. Festival, Fransız Kültür Merkezi’nde.

İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs’ta Fransız Kültür Merkezi’nde başlıyor. 12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1-7 Mayıs tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek festivalde bu yıl “cesaret” teması ile 15 farklı ülkeden toplam 61 film gösterilecek.

Fransız Kültür Merkezi sinema salonunda Uluslararası İşçi Filmleri Festivali kapsamında gösterimi yapılacak filmler ve seans bilgileri ise şu şekilde:

5.5.2017 Cuma

17:00                       Tereddüt, Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu

19:00                       Düğmeler Savaşı, Yönetmen: Christophe Barratier

6.5.2017 Cumartesi

14:00                       Demirden Ay, Yönetmen: Xiaoyu Qin/ Feiyue Wu

16:00                       Neredesin Arkadaşım?, Yönetmen: Kazım Kızıl

17:00                       Zafere Kadar Devrim, Yönetmen: Mohanad Yaqubi

18:30                       Mersi Patron!, Yönetmen: François Ruffin

2006 yılından bu yana düzenlenen uluslararası bağımsız film festivali, aralarında Fransız yönetmen François Ruffin‘in Merci Patron ! yapımının da yer aldığı uzun ve kısa metrajlı filmlerin yanı sıra sosyal konuları sorgulayan belgesellerden oluşan zengin bir program sunuyor.  Film gösterimlerinin ücretsiz olduğu ve kalabalık bir gönüllü ekip tarafından gerçekleştirilen festivali her yıl çok sayıda sinemasever takip ediyor. Festival kapsamında söyleşi, workshop gibi yan etkinlikler de düzenlenecek. Filmler Türkçe altyazılı.

Ayrıntılı bilgi için www.ifturquie.org

 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.