Işıl Reçber kitap tartışması

09.04.2015
A+
A-

Sosyal medyada Işıl Reçber kitap paylaştı ortalık karıştı. İnstagram hesabından okuduğu kitapları paylaşınca bir tartışma başladı. “Reklam yapıyor”, “hava atıyor” tepkileri oluştu.

Milli takım eski kalecilerinden Rüştü Reçber’in eşi Işıl Reçber içinde Orhan Pamuk’un son romanı “Kafamda Bir Tuhaflık” ın da olduğu kitapların olduğu fotoğrafı paylaştı.

Işıl Reçber, paylaşımının altına da “kitapçıya girince deliren ben, Doğan Cüceloğlu’na başladım bile” cümlesini yazdı. Ancak bir takipçi “reklam kokan hareketler” cümlesiyle Işıl Reçber’in paylaşımını eleştirdi. Reçber de “kitapla reklamı birleştirecek kadar cahil olmanız çok etkileyici” cevabını verdi.

Paylaşımın altına bir başka takipçiyse ayrıca manalı bir ifade ile “çok entellektüelsin” yazdı.

Tüm bu ifadeler ve gelen yorumlar geçtiğimiz aylarda oyuncu Sinem Kobal’ın ‘ambalajı açılmamış’ kitapları ‘okuduklarım’ diye paylaştığında gelen tepkileri akıllara getirdi. İki güzel kadının ‘kitap paylaşımları’ndaki ironik bir bağ kurmaya hazır zihinler “güzel kadın kitap okumaz” yanlış algısıyla da birleşince konu sosyal medyada haber oldu.

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.