İsmail Saymaz Şehvetiye Tarikatı ile dinsel istismarı anlatıyor

Türkiye’nin merdiven altı tarikatlarında dönen dolaplar, cinsel istismarlar, sapkınlıklar, ahlaksızlıklar İsmail Saymaz’ın Şehvetiye Tarikatı adlı kitabında toplandı.

İsmail Saymaz Şehvetiye Tarikatı ile dinsel istismarı anlatıyor. Şehvetiye Tarikatı, Türkiye’deki tarikatlara, sahte şeyhlere ve din kisvesi adı altında yapılan ahlaksızlıklara, rezilliklere dikkat çekiyor. 

Gazeteci İsmail Saymaz, son yıllarda Türkiye’de yaptığı haberlerle dikkat çeken isimlerin başında geliyor. Katıldığı tartışma programları, açık oturumları ilgi çekiyor. Kıvrak zekası ve hafızası ile hakim olduğu konuları anlaşılır bir şekilde duru bir şekilde aktarıyor. 

İsmail Saymaz, aynı üslubu hazırladığı Şehvetiye Tarikatı adlı kitabında da sürdürüyor. Şehvetiye Tarikatı, cemaat ve tarikatların ‘holdingleşmenin’ dışında kalan, daha ‘butik’ çalışan, merdiven altına inenlerle ilgili ilgi çekici bilgileri paylaşıyor. Merdiven altı tarikat ve cemaatlerden polis ve adliye koridorlarına düşmüş altısının hikâyesini “Şehvetiye Tarikatı” adlı kitabında anlatıyor.  

Osmanlı döneminde boynu vurulmadan hemen önce yargılanıp “zındıklık”tan hüküm giyen Bayrami Melamilerinin Şeyhi İsmail-i Maşuki’nin idamının örneğiyle kitabına başlayan Saymaz, 6 sahte şeyh vakasında şoke eden ifadeleri hikâyeleştirdi.

Cennette giden yol: Badeleme

İsmail Saymaz’ın kitabından halkın diline iyiden iyiye yerleşen bir ifade var: ‘Badeleme’ … Kamuoyunun “Badeci Şeyh” olarak tanımladığı Uğur Korunmaz olayı ile ilgili olarak ortaya çıkan ifade dini kullanarak ne denli bir sapkınlığın ve ahlaksızlığın içine girildiğini anlatıyor. 

İsmail Saymaz, Şehvetiye Tarikatı kitabında Uğur Korunmaz’ın neredeyse tüm müritleriyle ilişkiye girdiğini anlatıyor. Bu ilişkilerin her bir aşamasının farklı isimleri bulunuyor. Saymaz, “Badeci şeyh” Korunmaz’ın müritlerine cennete girebilmelerinin şartının ilk aşamasının kendi cinsel organını öpmeleri, yalamaları, emmeleri ve gelen sıvıyı içmeleri gerektiğini, bunun adının da “Badeleme” olduğunu anlatıyor. 

Sapkınlık dolu tarikat liderinin isteklerinin ikinci aşamasında ise ‘sır odası’ var. Tarikatta ilerlemek ve şeyhine bağlılığını ifade etmek isteyenler cinsiyet ve yol ayrımı olmaksızın cinsel ilişki şartı bulunuyor. 

İsmail Saymaz’ın Şehvetiye Tarikatı kitabı İletişim Yayınları tarafından basıldı. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.