İstanbul Kırmızısı film fragmanı yayınlandı

27.12.2016
A+
A-

Ferzan Özpetek’in yazıp yönettiği İstanbul Kırmızısı filmi Mart 2017’de sinemalarda vizyonda olacak. Filmin fragmanı yayınlandı.

Ferzan Özpetek’in İstanbul Kırmızısı film fragmanı yayınlandı. Kendi yazdığı kitabı sinemaya uyarlayan Ferzan Özpetek’in İstanbul Kırmızı filminin başrolünde Nejat İşler, Mehmet Günsür, Tuba Büyüküstün oynuyor.

Ferzan Özpetek, İstanbul Kırmızısı’nı kitap olarak çıkardı. Kitap kapağında annesinin gençlik yıllarına ait bir fotoğrafı kullandı. Ferzan Özpetek, yakın zaman önce annesini kaybetti. 

İSTANBUL KIRMIZI KONUSU

İstanbul Kırmızısı film fragmanı yayınlandı. Film Mart 2017’de sinemalarda gösterime girecek. Filmin konusu ise şöyle:

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

İSTANBUL KIRMIZISI FİLM FRAGMANI 

 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.