İstanbul Komedi Festivali beşinci yılında şehri güldürmeye hazır

11 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul Komedi Festivali için bilet satışları başladı. Festivalde şehri güldürecek isimler de açıklandı.

İstanbul Komedi Festivali beşinci yılında şehri güldürmeye hazır. 11 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul Komedi Festivali’nin ana sponsorluğunu bu yıl Maximum Kart üstlendi. 

BKM Organizasyonu ile düzenlenen İstanbul Komedi Festivali, komedinin yıldız ve usta isimlerini ağırlamaya, şehri yeniden kahkahalarla donatmaya hazır. 

Her yıl New York, Toronto, Londra, Edinburgh, Boston, Brooklyn, Leicester, Auckland, Melbourne gibi dünyanın çekim merkezi olmuş şehirlerinde gerçekleştirilen, komedi festivallerinin Türkiye’deki öncüsü “İstanbul Komedi Festivali” şehre bu yıl beşinci kez kahkahayı getirecek.

Türkiye’nin Komedi Başkenti İstanbul

İstanbul Komedi Festivali 30’dan fazla sahnede, 82’si yetişkin, 20’si çocuk olmak üzere 220’den fazla etkinlik ile misafirlerini ağırlayacak. 

İstanbul Komedi Festivali’nde şehri güldürecek bazı isimler şunlar:

Demet Akbağ, Şener Şen, Ali Poyrazoğlu, Gani Müjde, Sunay Akın, Zafer Algöz & Can Yılmaz, Berfu & Eser Yenenler. İngiltere’nin en büyük ve en iyi kulüplerinde sahne alan Joe Sutherland da festivalde olacak.

Rus komedyen Denis Smirnov, Oya Başar ve Begüm Birgören, Gır Gır Stand Up Gecesi, Doğu Demirkol, Yasemin Şefik, Mesut Süre, Geveze, Dinçer Güner, Meltem Parlak, Lesli Karavil, Semaver Kumpanya, Yunus Günçe, Farah Coppola & Betal Özay, Çok da Fifi Stand-Up, Suzan Kardeş & Begüm Kardeş Varbil festivalde yer alacak isimler arasındalar. 

Beşiktaş’ta Kortej, Vapurda Kahkaha Yogası gibi interaktif etkinlikler, sezon boyunca kapalı gişe sahnelenen Aydınlıkevler, Güldür Güldür Show, Çok Güzel Hareketler 2 ve çok daha fazlası İstanbul Komedi Festivali’nde olacak. 

BKM Mutfak Çarşı ve BKM Mutfak Kadıköy ise, İstabul Komedi Festivali boyunca yerli ve yabancı stand-up gösterilerine ev sahipliği yapacak.

Festivalin çocuk yüzü

Festival çocuklar için de birbirinden eğlenceli ve öğretici tiyatro oyunlarına, atölyelere ev sahipliği yapıyor. Jazz For Kids, Kahkaha Yogası, Çinyo ile Markonyo, Lıkır’ın Doğum Günü Ebeveyn Çocuk Tiyatrosu, Onur Erol Kids Club, İyilik Ağacı tiyatro oyunu kaçırılmaması gereken etkinlikler arasında.

Dopdolu programı ile İstanbul Komedi Festival’i mizahin ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi ve en yeni isimlerini seyircisi ile buluşturacak.

İş Bankası kartlarına %10, Maximiles Black ve Privia Black’e %20 indirim uygulanacak etkinliğin biletleri satışta.

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.