İstanbul Müzik Festivali açılış konseri ücretsiz

15.09.2020
A+
A-

48. İstanbul Müzik Festivali açılışında Filarmoni Orkestrası tarafından verilecek konser İKSV YouTube kanalında ve online.iksv.org/muzik adresinde ücretsiz olarak yayımlanacak. 

İstanbul Müzik Festivali açılış konseri ücretsiz olarak izlenebilecek. 48. İstanbul Müzik Festivali açılışı 18 Eylül’de Tekfen Filarmoni Orkestrası konseri ile başlayacak. Tekfen Filarmoni Orkestrası tarafından verilecek olan açılış konseri İKSV YouTube kanalında ve online.iksv.org/muzik adresinde ücretsiz olarak yayımlanacak. 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali’nin teması “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” olarak açıklandı.

48. İstanbul Müzik Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenleniyor.

48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de İKSV YouTube kanalında ücretsiz olarak yayımlanacak olan Açılış Konseri ile başlayacak.

Konserler çevrimiçi yayımlanacak

Festival kapsamındaki 20 konserin tümü festivalin dijital platformu online.iksv.org/muzik adresinden yayınlanacak. 

Pandemi sebebiyle bu yıl programındaki tüm konserlerin çevrimiçi yayımlanacağı 48. İstanbul Müzik Festivali, festivalin 2019-2022 Açılış Konseri Orkestrası Tekfen Filarmoni Orkestrası ile açılacak.

Şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın sahnede keman sanatçısı Emre Engin’e eşlik ettiği konserde Beethoven, Mozart, Prokofiev ve Bartok’tan eserler dinleyicilerle buluşacak. Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Meydanı’nda, COVID-19 önlemleri altında, yalnızca sınırlı sayıda Lale Kart üyesinin katılımıyla gerçekleşen konserin kaydı 18 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’den itibaren İKSV YouTube kanalında erişime açılacak; tüm Türkiye’den ve dünyadan ücretsiz izlenebilecek.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.