İstiklal Marşı’mızın notaları sokakta

Moda’daki Zeki Üngör Sokağı, İstiklal Marşı’mızın notalarının yer aldığı bir kaideyle artık daha anlamlı bir hale geldi. İstiklal Marşı’mızın notaları görünür hale geldi ve bestekarının sokağına yerleştirildi.

İstiklal Marşı’mızın notaları sokakta bir kaideyle görünür hale geldi. Moda’da Zeki Üngör Sokağı’na yerleştirilen kaide ile görselleştirildi. 

Notaların bulunduğu kaide İstiklal Marşı’mızın bestecisi Osman Zeki Üngör’ün yaşadığı sokağa yerleştirildi. Kadıköy Belediyesi tarafından, İstiklal Marşı’mızın bestecisi Osman Zeki Üngör’ün cam kaidesi ölüm yıldönümünde Kadıköy Moda’da bulunan Zeki Üngör sokağına yerleştirildi. Kadıköy Belediyesi, sokaklara bir dönem Kadıköy’de yaşamış sanatçıların eserlerinden tasarımlar yapıyor.

Daha önce Cemal Süreya, Özdemir Asaf ve Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın şiirlerini yaşadıkları sokakların kaldırım taşlarına döşeyen belediye bu kez de Osman Zeki Üngör’ün cam kaidesini Zeki Üngör sokağına yerleştirdi. Kaide İstiklal Marşımızın bestecisi Osman Zeki Üngör’ün ölüm yıldönümünde Kadıköy Moda’da bulunan Zeki Üngör sokağına yerleştirildi. Cam kaidede bestecimiz Zeki Üngör’ün keman çalan resmi ve istiklal marşımızın notaları yer alıyor.

Editör: Cem Cengiz Yarar

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.