İyi Aile Babası dizisindeki karakterler ve özellikleri

03.12.2020
A+
A-

Yönetmenliğini Hakan Algül’ün üstlendiği İyi Aile Babası bu akşam Kanal D’de ekrana geliyor. Dizide öne çıkan karakterlerin özellikleri neler? Kimler hangi rolde?

İyi Aile Babası dizisindeki karakterlerin özellikleri neler? Kanal D’de bu akşam başlayan İyi Aile Babası adlı dizideki karakterler seyircinin merak konusu oldu. Diziden önce karakterlerle ilgili bilgi almaya çalışan seyirciler için haberimizi hazırladık.

Başrolünde Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu, Salih Kalyon ve Melek Baykal’ın rol aldığı komedi dizisi İyi Aile Babası Kanal D’de ekrana gelmeye başladı. İlk bölümüyle seyircinin karşısına gelen İyi Aile Babası’nda öne çıkan dört karakteri seyirci merak etti.

İyi Aile Babası dizisindeki karakterlerin özellikleri neler?

Mehmet Ali – Çağlar Çorumlu

Çağlar Çorumlu dizideki Mehmet Ali karakterini canlandırıyor. Zaten filmin adından da belli olduğu gibi dizideki baba Mehmet Ali… Aile komedisi olarak lanse edilen İyi Aile Babası dizisinde Çağlar Çorumlu gerçekten iyi bir aile babası rolünde. Mehmet Ali, baba karakteriyle birçok jenerasyonun sıkıntılarını ekrana taşıyor.

Tek derdi çocuklarını büyütmek olan Mehmet Ali, mahallede kliniği olan bir doktordur. Bu arada hatırlatalım Mehmet Ali bir Adanalı…

Çok yardım sever olan Mehmet Ali, karısını ve çocuklarını çok seviyor. Onlara çok düşkün. Ancak ortada bir sıkıntı var… Mehmet Ali’nin annesi… Annesi Mehmet Ali’ye çok düşkündür. Despot bir kaynanadır gelinine karşı… Mehmet Ali annesi ve eşi arasında durumu idare etmeye çalışan bir aile babası… Annesini üzmemek için bazen ayarlaması gereken ince çizgilerin sınırlarını kaçırıyor. Mehmet Ali, özür dilemesini, gönül almasını bilen birçok babaya, erkeğe pek çok konuda örnek olabilecek bir karakter.

Aslı – Şebnem Bozoklu

Aslı Kadıköylü bir kadın… Şimdi bu yazıda Kadıköylü kadınların karakteristik özelliklerini anlatana kadar dizide Aslı’yı seyretmek daha keyifli ve kolay olacak. Kültürlü, ayakları yere sağlam basan ve ‘çocuk da yaparım kariyer de’ diyen bir kadın Aslı. Mehmet Ali’nin sevgili eşi… İşi gücü olan Aslı, eş ve çocuklarıyla çok mutludur da ah şu ‘kaynana olmasa’… Öyle demez tabii ama az da çekmiyor kayınvalidesinden.

Oğluna çok düşkün olan Adanalı Arife, gelinine deyim yerindeyse ‘mengenelik’ yaparak hayatını sürdürür. Arife anne hep Adanalı bir gelin istemiştir ama kaderde Kadıköylü gelini almak varmış… Pardon ‘almak’ geleneksel olduğu için yazıldı. Adanalı Arife annenin diliyle… Kocasıyla tatlı bir ilişkisi var Aslı’nın o nedenle kayınvalideyi sıkıntı etmiyor. Aşkları, Arife annenin baskılarından daha büyük elbette.

Kerami – Salih Kalyon 

Salih Kalyon dizide Mehmet Ali’nin babası Kerami rolünü canlandırıyor. Arife hanımla sık sık tartışan Kerami yaşlanmaya yüz tutmuş çenesi düşmüş ağzına geleni küt diye konuşan biri. Ama bir o kadar da unutkanlığıyla meşhur…

Arife – Melek Baykal

Gelinine ızdırap çektirmekten zevk alan bir ‘kaynana’. İki erkek evladı var. Onlara çok düşkün. Aynı evde, konakta yaşıyorlar. İlk oğlu Mehmet Ali’ye Adanalı bir gelin alamamıştır. Şimdi derdi gücü ikinci oğlu Rıfkı için gönlüne göre bir gelin bulmak: “Bu ev ikinci bir Aslı vakası kaldıramaz. Bu kez gelinimi kendim seçeceğim” der. 

 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.