İzmir Film Festivali halk oylaması başladı

3. Uluslararası İzmir Film Festivali’nde “Altın Artemis” heykelciği halk oylaması ile sahiplerine gidecek. Oylama başladı. İnternet üzerinden gerçekleşen oylama noter kontrolü ile yapılıyor.

İzmir Film Festivali halk oylaması başladı. 3. Uluslararası İzmir Film Festivali’nde ödüller halk oylaması ile veriliyor. Geçtiğimiz yıl 4 milyon 500 bin kişi oy kullanmıştı. Bu yıl hedef 5 milyon kişinin oylamaya katılması. Oylama Uluslararası İzmir Film Festivali internet sitesi üzerinden yapılıyor. 

3. Uluslararası İzmir Film Festivali, Sinema Televizyoncular Meslek Birliği (ASİTEM) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle düzenleniyor.

3. Uluslararası İzmir Film Festivali’nin noter onaylı halk oylaması başladı.

ASİTEM, halk oylaması ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, diğer festivallerden farklı olarak en iyiler noter gözetiminde halk oylaması ile belirlendiği hatırlatıldı. 

ASİTEM Başkanı Muammer Sarıkaya, bir önceki yıl vizyona giren her filmin doğal aday olduğunu belirtti.

Festivalin yarışma bölümünde doğal aday olarak Sinema Filmi, Televizyon Dizisi, Dijital Dizi ve Animasyon Film olmak üzere 4 kategori bulunuyor. Başvurulu yarışma kısımda ise Kısa Animasyon, Kısa Film ve Kısa Belgesel olmak üzere 3 kategori yer alıyor. 

Festivalin halk oylamalarına yüksek katılım olduğunu ifade eden Sarıkaya, şunları kaydetti:  “Geçtiğimiz yıl 110 ülkeden 4,5 milyon tekil oy kullanıldı, bu yılki hedefimiz 5 milyon tekil oy kullanımını geçmek. Uluslararası İzmir Film Festivali internet sitesi üzerinden birbirinden güçlü adaylar oylanacak. Oylama süresince İzmir’in 30 ilçe ve merkezinde devam edecek olan açık hava gösterimleri yeniden sinemayla iç içe olmamızı sağlayacak. Halkın tercih ettiği adaylar ödül gecesinde Altın Artemis heykelinin sahibi olacak.”

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.