İzmir Şehir Tiyatroları pandemi nedeniyle perde kapattı

13.01.2022
A+
A-

Artan Corona virüs vakaları nedeniyle İzmir Şehir Tiyatroları, ocak ayının sonuna dek perde kapatma kararı aldı.

İzmir Şehir Tiyatroları pandemi nedeniyle perde kapattı. Corona virüs (Covid-19) vaka sayılarındaki rekor artış, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın Ocak ayının sonuna dek kapanma getirdi. 

Corona virüs (Covid-19) vakalarındaki artış Omicron varyantının yaygınlaşması kalabalık ve kapalı alanlardaki etkinliklerin yapılmasını zora sokuyor. Varyantın yayılım hızıyla vaka sayılarında rekor artış yaşanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İZBBŞT) artan vakalar nedeniyle kapanma kararı aldı. İzmir Şehir Tiyatroları sahnelerinin salgın tedbiri dolayısıyla ocak ayının sonuna kadar kapatıldığı duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Değerli seyircilerimiz; İzmir’de son günlerde artan Covid-19 vakaları nedeniyle hepimizin sağlığını korumak için Ocak ayı sonuna kadar oyunlarımızı durdurmuş bulunuyoruz. Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle…” denildi.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.