Kadıköy’de edebiyat konuşmaları

TESAK’ta her perşembe edebiyat konuşmaları yapılıyor. Kadıköy’ün yaşayan kütüphanesi Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)’nde Kasım ayında da edebiyat konuşmaları olacak.

Kadıköy’de edebiyat konuşmaları

Kadıköy’de edebiyat konuşmaları her perşembe TESAK’ta yapılıyor. Kadıköy’ün yaşayan kütüphanesi Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)’nde Kasım ayında da tarih, edebiyat ve felsefe konuşulacak.

TESAK’ta her perşembe edebiyat konuşuluyor. Kasım ayının ilk edebiyat konuşması, 8 Kasım’da yazar Hakan Bıçakcı’nın “Yazarın Kahramanı: Gregor Samsa” adlı programıyla başlayacak. Bıçakçı, Kafka’nın “Dönüşüm” adlı kitabında işlediği unutulmaz, ikonik, fantastik kahramanı Gregor Samsa’yı anlatacak.

Perşembe konuşmalarının ikinci konuğu Birgül Oğuz olacak. Avrupa Birliği Edebiyat Ödülü’nün de sahibi, yazar Birgül Oğuz konuşmasında yazar Sevgi Soysal’ın “Tante Rosa” romanını ele alacak. Söyleşi 15 Kasım Perşembe günü.

Kadıköy TESAK’ta her perşembe edebiyat konuşmaları yapılıyor

Edebiyat söyleşilerine katılım ücretsiz

22 Kasım Perşembe’nin konuğu olan çevirmen, yazar Sadık Usta ise konuşmasına “Dünya Ömer Hayyam’ı Nasıl Keşfetti?” sorusuyla başlayarak Ömer Hayyam’ın bilim insanı, filozof ve şair yanını meraklılarına anlatacak.

Kasım ayının son konuşmacısı ise ODTÜ Felsefe Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet İnam. 29 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek “Neyi Açar Şiir?” başlıklı programda İnam şiir, dil, gerçeklik, hakikat ilişkisini sorgulayacak. Şiirle açıldığımız hayatın olanaklarından söz edecek.

Kasım ayı, her Perşembe 18:30’da gerçekleşecek “Her Perşembe Edebiyat Konuşmaları” etkinliklerine katılım ücretsiz.

TESAK: Caferağa Mahallesi Rıhtım Caddesi No:2/3 Eski Başkanlık Binası (Beşiktaş iskelesi Karşısı) Kadıköy/ İstanbul – (216) 337 86 54-55 – http://www.kbtesak.org/

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.