Kadıköy’de kadın filmleri gösterimi

Dünya Kadınlar Günü etkinleri çerçevesinde Kadıköy’de kadını ön plana alan film gösterimleri yapılacak. Gösterimler Kadıköy Belediyesi Kültür Merkezleri’nde gerçekleştirilecek.

Bu hafta Kadıköy’de kadın filmleri gösterimi yapılacak. Dünya Kadınlar Günü Kadıköy’de kadın filmleri ile anlamlandırılıyor. 8 Mart haftasında Kadıköy Belediyesi Kültür Merkezleri’nde kadın filmleri gösterimleri olacak. Kadını ön plana çıkaran 5 film sinemaseverlerin ilgisine sunulacak. 

Kadıköy Belediyesi, bu yıl da 8 Mart haftasında kadın dayanışmasını öne çıkaran filmleri kültür merkezlerine taşıdı. Bu yılki kadın filmleri seçkisinde, Suffragette (Diren!), Camille Claudel 1915, Keyvan, Toz Bezi, Julieta izlenecek. 

Suffragette (Diren!), kadınların oy hakkı mücadelesinin etkileyici bir üslupla anlatıldığı bir film. Julieta ise bir kadının geçmişi ve yaşadıklarıyla yüzleşmesini konu alan bir kadın portresini işliyor.

Heykeltıraş Camille Claudel’in yaşam hikayesine perde arkası bir bakış sunan Camille Claudel 1915, Burcu Yeşilbaş’ın kamerasını Tonyalı kadınlara çevirdiği Keyvan adlı belgesel film de izleyicilerle buluşacak.

Toz Bezi adlı filmi Ahu Öztürk yazıp yönetti. Film, Türkiye’deki “gündelikçi kadının” portresini, evlere temizliğe giden kadınların farklı arka planlardan kadınlarla olan karşılaşmalarını, yaşamlarındaki zorlukları ve mutlulukları anlatıyor. 

Tüm gösterimlerin ücretsiz olduğu program şöyle:

Suffragette (Diren!)

6 Mart Pazartesi, Barış Manço Kültür Merkezi, 11.00

7 Mart Salı, Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu, 19.00

8 Mart Çarşamba, Kozyatağı Kültür Merkezi A Salonu, 13.30
Julieta

6 Mart Pazartesi, Barış Manço Kültür Merkezi, 13.30

7 Mart Salı, Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu, 16.30
Camille Claudel 1915

7 Mart Salı, Kozyatağı Kültür Merkezi A Salonu, 16.30

10 Mart Cuma, Caddebostan Kültür Merkezi B Salonu, 16.00
Toz Bezi

10 Mart Cuma, Caddebostan Kültür Merkezi B Salonu, 13.30
Keyvan

6 Mart Pazartesi, Barış Manço Kültür Merkezi, 16.00

 

Editör: Cem Cengiz Yarar

ETİKETLER:
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.