Karagöz festivali 200 bin kişi

20.09.2018
A+
A-

Kırklareli’nde düzenlenen 28. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali bu yıl rekor sayılabilecek 200 bin kişinin katılımı ile yapıldı. 

Karagöz festivali 200 bin kişiyi ağırladı. 28. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali bu yıl rekor sayılabilecek 200 bin kişinin katılımı ile yapıldı. 28 yıldır düzenlenen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ne bu yıl rekor sayıda katılım oldu. Mazhar- Fuat-Özkan (MFÖ)üçlüsü, Mehmet Erdem, Kibariye, Funda Arar, Faruk Demir, Ali Altay gibi sanatçıların katıldığı festivalde konuklar dört gün boyunca söyleşiler, sergiler ile keyifli zamanlar yaşadılar.

200 bin kişi izledi 

12 Eylül’de başlayan ve dört gün devam eden festival, konserler, söyleşiler, sergiler ile Kırklarelili vatandaşlar ve festivali ziyarete gelen konuklara 4 günü dolu dolu yaşattı. Bir birinden ünlü isimlerin yer aldığı festival vatandaşlardan tam not aldı. Şehir içi ve şehir dışından yaklaşık 200 bin kişinin izlediği festival geçmiş yılların da rekorunu kırdı.

Rekor bir katılımın gerçekleştiği festivalde Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu misafirlerini tek tek ağırlamasının yanı sıra nerdeyse organizasyonun tamamına yakınında yer alması dikkat çekti. Kırklareli Festival alanı dahil olmak üzere dört farklı yerde art arda gelen organizasyonlarda Başkan Kesimoğlu sanatçılarla bir araya geldi ve Kırklareli’yi bir kez daha Türkiye gündemine taşıdı.

Kırklareli Belediye Başkanı Siyam Kesimoğlu ve Kibariye

KAKAVA’DA FİNALİ MFÖ YAPTI

Dört gün boyunca gerçekleşen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nde Türkiye’nin gündemin de yer alan birçok sanatçı boy gösterirken final gününde Mazhar- Fuat-Özkan (MFÖ)üçlüsü festival alanında sahne aldı.

Mehmet Erdem, Kibariye, Funda Arar, Faruk Demir, Ali Altay, Ömür Gedik gibi sanatçıların sahne aldığı festivalin finali yine festivale yakışır bir biçimde son buldu.

Festival alanını tıklım tıklım dolduran vatandaşlar MFÖ grubunun neredeyse tüm şarkılarına eşlik ederken muhteşem bir görüntü oluşturdu. Konser bitimi MFÖ grubuna plaketlerini Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu verdi. Kesimoğlu “Böylesine efsane bir grubu Kırklareli’de ağırlayabilmenin mutluluğunu yaşadık. Kırklareli’ye geldiğiniz ve bizlere böylesine muhteşem bir konser sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca gördüğüm manzara karşısında bir kez daha iyi ki Kırklareli halkının belediye başkanıyım ve sizlerle ne kadar gurur duysam azdır. Önümüzdeki yıllarda da bir araya gelerek çok daha güzel işlerin altına imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.