Kazuo Ishiguro ‘Klara and the Sun’ romanıyla geliyor

18.08.2020
A+
A-

Japon asıllı İngiliz romancı Kazuo Ishiguro, 2017 yılında Nobel Edebiyat Ödülü aldıktan sonra yeni romanı ile okurların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. ‘Klara and the Sun’ adlı roman Türkiye’de YKY etiketiyle raflarda olacak.

Kazuo Ishiguro ‘Klara and the Sun’ romanıyla geliyor. Japon asıllı İngiliz romancı Kazuo Ishiguro, Nobel Edebiyat Ödülü’nü aldıktan sonra yazdığı ilk romanı Klara and the Sun ile okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.

Roman 2 Mart 2021 tarihinde yurt dışında, kısa bir süre sonra da Türkiye’de ise Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanacak.

Kazuo Ishiguro 2017 yılında Nobel Edebiyat Ödülü almıştı. O günden bugüne geçen sürede Kazuo Ishiguro yeni bir roman yazdı. “Klara and the Sun” adlı roman 2 Mart 2021’de İngiltere’de Faber & Faber, ABD’de Alfred A. Knopf ve Kanada’da Knopf yayınevleri tarafından okulla buluşturulacak. 

Kazuo Ishiguro’nun Türkiye’deki yayıncısı Yapı Kredi Yayınları da yurtdışındaki basımların ardından romanı raflara çıkaracak. 

Klara and the Sun romanın konusu

Klara and the Sun romanın konusu ne? Kazuo Ishiguro’nun son romanı Klara and the Sun. Romanın ana karakteri “Yapay Arkadaş Klara”. Klara, mağazadaki yerinden içeriye göz atmaya gelenlerin ve sokaktan geçenlerin davranışlarını dikkatle izler ve olağanüstü gözlem yeteneğine sahiptir. 

Bir müşterinin yakında onu seçeceğini umut eden Klara, bu durumun koşullarını sonsuza dek değiştirebilme ihtimali ortaya çıktığında insanların vaatlerine aldanmaması konusunda uyarılır.

“Büyük bir duygusal güce sahip romanlarında, dünyayla bir bağlantımız olduğu yanılsamasının altında yatan dipsiz uçurumu açığa çıkardığı” gerekçesiyle 2017 Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Kazuo Ishiguro, Nobel konuşmasında, yazarlık hayatının dönemeçlerini ve sihirli keşif anlarını romanlarından alıştığımız yalınlık ve vuruculukla, okurlarla paylaşıyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.