Kırmızı Kedi Necib Mahfuz kitaplarını yüzde otuz indirimli satıyor

29.08.2019
A+
A-

Dünyaca ünlü Mısırlı edebiyatçı Necib Mahfuz’un eserleri Kırmızı Kedi yayınevi tarafından yüzde 30 indirimle okurlara sunuluyor.

Kırmızı Kedi Necib Mahfuz kitaplarını yüzde otuz indirimli satıyor

Kırmızı Kedi Necib Mahfuz kitaplarını yüzde otuz indirimli satıyor. Mısır’ın dünyaca ünlü edebiyatçısı Necib Mahfuz’un kitaplarının Türkiye’deki yayıncısı olan Kırmızı Kedi, yüzde 30 indirim uyguluyor.

Necib Mahfuz kitapları büyük bir kampanya yaparak okurlara yüzde 30 indirimle sunuluyor. Necib Mahfuz, 1988 yılında Nobel Edebiyat ödülü aldı. Yazarın kitapları dünyanın pek çok ülkesinde çevrildi.

Kırmızı Kedi yayınevi tarafından çıkarılan Necib Mahfuz kitapları şunlar:

Kahire Modern, Yağmurda Aşk, Düğün Evi, Zaman ve Mekan, Miramar, Hırsız ve Köpekler, Ezilenler, Aşk Zamanı, Başkanın Öldürüldüğü Gün, Cebelavi Sokağı’nın Çocukları, Kuştimur Kahvesi, Midak Sokağı, Zamanın Hükmü.

Kahire Modern kitabının konusu

Necib Mahfuz’un Kahire Modern adlı kitabının tanıtım yazısı şöyle:

1922 yılında Mısır İngilizlere karşı tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eder. Kral Faruk yönetimi altında bağımsızlık fikrine alışmaya çalışan bir toplumda, yeni çelişkiler yaratacak fikirlerin, köktenciliğin ve Arap milliyetçiliğinin tohumları atılmaktadır.

Bu ortamda yoksul bir aileden gelen ve kısa yoldan zengin olma hırsıyla yanıp tutuşan bir üniversite öğrencisi olan Mahcub, yükselme tutkusuyla her türlü ödev duygusuna ve ahlaki ilkeye sırt çevirir. Açlığın pençesinde geçen yılların ardından, hiç düşünmek sizin karşısına çıkan ilk memuriyet fırsatına tutunur.

Ancak hayata ve toplumu oluşturan değerlere karşı sinik bir tutum benimse yen bu genç adamın ödemesi gereken büyük bir bedel olacaktır. Necib Mahfuz, 30’lu yılların başında devrimlerle çalkalanan, yol ayrımındaki Mısır toplumunun ek siksiz bir panoramasını sunuyor.

Kahire Modern, bir grup üniversite öğrencisinin kesişen hayatları üzerinden Kahire’nin zengin ve yoksul kesimlerini, sosyal ve düşünsel dokusunu, bürokrasi aygıtındaki yozlaşmayı, açlığı ve öfkeyi, sınıf atlama tutkusuyla körleşen karakterleri olağanüstü bir canlılıkla gözler önüne seriyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.