KısaKes Kısa Film Festivali

99 ülkeden 2012 film arasından seçilen filmler, genç sinemacılar KısaKes Kısa Film Festivali’nde buluşuyor. Festival 12-17 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

KısaKes Kısa Film Festivali

KısaKes Kısa Film Festivali, 12-17 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. Festival, 99 ülkeden 2012 film arasından seçilen, genç sinemacıları ve kısa filmleri buluşturuyor. Sinemaseverler festivalde birbirinden ilgi çekici kısa filmleri izleyecek. Festival; etkinliklerini Silüet Sahne başta olmak üzere İstanbul’un Beyoğlu ve Kadıköy semtlerinde gerçekleştiriyor. Festivalin hedefi, üretmek isteyen gençlere destek olabilmek. 

Sinemaseverler, festivale başvuran 2012 filmden seçilen özel yarışma seçkisini izleyebilecekler. Sinemacılarla tanışabilecekler. Dünya çapında pek çok başarıya imza atmış kısa film yönetmenlerinin KısaKes’e katılan kısa filmlerini bir arada izleme olanağı bulabilecekler. 

9 ülkeden 10 kısa film

9 ülkeden 10 kısa filmin finale kaldığı yarışma bölümünde ise bu yıl başarılı oyuncu ve yönetmen Onur Saylak yer alacak. Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Başkanı Nazlı Eda Noyan, Oyuncu Metin Akdülger, Tel-Aviv Kısa Film Festivali Direktörü Danielle Angel ve Budapeşte Kısa Film Direktörü Tamas Gabeli de bulunacak. 

Bu sene de sinema sektörünün uluslararası yabancı ve yerli önde gelen isimleri deneyimlerini ilk ağızdan ustalık sınıfları, atölyeler ve söyleşiler aracılığıyla katılımcılara aktarılacak. Türkiye’nin ilk kısa film endüstri platformuyla genç sinemacı ve sanatseverler sektörün özel isimleri ile tanışma olanağı yakalıyor.

Levent Kazak ve Ezel Akay atölyede

Bu sene ilk kez “Niş Atölye” düzenlenecek.  Niş Atölye, tüm yaşam sahası sinema olanlar için kolektif çalışma ve karşılıklı öğrenme ruhuyla ürün yaratmaya odaklı özel bir program sunuyor.

Levent Kazak ve Ezel Akay’ın başvuran kısa film fikirlerinden seçeceği 8 katılımcı ile gerçekleştireceği bu atölyede başarılı isimler ile birebir çalışma fırsatı bulurken üretmenin keyfine varıyor. Atölye başvuruları www.kisakes.org adresinden gerçekleştirilebiliyor. 17 Ekim Çarşamba gecesi BKM Mutfak Uniq İstanbul’da gerçekleşecek olan festivalin gala gecesinde finale kalan uluslararası yönetmenler arasından 6 kısa film sinemaseverlerin katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor.

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.