Kitaba Koş Maratonu Kocaeli’de

Kocaeli’de düzenlenen Kitaba Koş Maratonu, dünyada ilk ve tek olma özelliği taşıyor. Spor ve kitap okuma sevgisi bir arada ele alınarak topluma mesaj veriliyor.

Kitaba Koş Maratonu Kocaeli’de

Kitaba Koş Maratonu Kocaeli’de yapıldı. Dünyada ilk ve tek olma özelliği taşıyan Kitaba Koş Maratonu, 10. Kocaeli Kitap Fuarı öncesinde tanıtım etkinliği olarak düzenlendi. Onbinlerce kişinin katıldığı maratonun bu yıl üçüncüsü düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kitaba Koş Maratonu, spor ve kitap okuma alışkanlığını bir arada buluşturuyor. 

Sekapark’tan başlayan ve Atletizm Pisti’nde sona eren 4 km’lik halk koşusuna 7’den 77’ye tüm vatandaşlar ellerinde bayraklarla katıldı. On binlerce vatandaşın katıldığı koşuyu tamamlayan vatandaşlara kitap armağan edildi. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Atletizm Federasyonu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, Kağıtspor Kulübü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında düzenlenen Kitaba Koş Maratonu  vatandaşlarla birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katıldı.

Konuşmaların ardından Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun verdiği startla 4 Km’lik koşu başladı. Sekapark’tan koşuya başlayan vatandaşlar, Atletizm Pisti’ne ulaştı. Atletizm Pisti’ne ulaşan vatandaşlara ise burada kitap hediye edildi. Kitabı alan vatandaşlardan bazıları hediye edilen kitapları Doğu illerinde kitap ihtiyacı olan okullara bağışladı.

Koşu öncesinde, Sekapark parkurunu dolduran vatandaşlara seslenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Medeniyetleri kurmak, ilerlemek ve geliştirmek ancak kitapla olur. Her şeyin başı okumak… Bugün burada kitaba ve okumanın önemine dikkat çekmek için Kitaba Koş etkinliği düzenliyoruz. Maşallah burada sadece on binin üzerinde gencimiz var. Bende sizinle birlikte medeniyete, kitaba ve gençliğe koşacağım. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Koşuya ayrıca Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Halkla İlişkiler Basın Yayın Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz, Kültür ve Sosyal Hizmetleri Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Zabıta Dairesi Başkanı Serhan Çatal, Büyükşehir Belediye yetkilileri, Bilgievi ve Akademi Lise öğrencileri, Spor Okulları antrenörleri, uluslararası öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi.

 

Editör: Serdar Tunatürk

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.