Kuğu Gölü Balesi TİM Show Center’da

25.01.2020
A+
A-

Dünyaca en ünlü bale eserlerinden olan Kuğu Gölü, TİM Show Center’da sergilenecek. Eser, Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu tarafından sergilenecek.

Kuğu Gölü Balesi TİM Show Center’da sanatseverlerle buluşacak. Eser, Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu tarafından  4-5-6 Mart 2020 tarihlerinde sergilenecek.

Dünyaca ünlü topluluk Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu, 4-5-6 Mart 2020 tarihlerinde Çaykovski’nin ölümsüz eseri Kuğu Gölü ile İstanbul seyircisinin karşısında olacak.

Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu topluluğu, 2015 yılında, Rusya ve Fransa’da yaptığı gösterilerle adını duyurmaya başladı. Uluslararası bale yarışmalarında birinci gelen Anton Ploom, Anastasia Lomachenkova, Svetlana Bednenko, Olesya Gapiyenko, Alexander Omar, Yuri Kalinin gibi dünyaca ünlü isimler yer aldı.

2016 yılında ise kalıcı bir ekip kuruldu ve “Kuğu Gölü”, “Uyuyan Güzel”, “Fındıkkıran”, “Giselle” ve bunun gibi bir çok klasik repertuvarın önemli eserleri The Hermitage Museums Theater, The Alexandrinsky Theater, The Bolshoi Drama Theater gibi  St.Petersburg’un en güzel sahnelerinde yer aldı.

Temaları ifade ediş biçimi, mükemmel tekniği ve baş balerinlerin büyüleyici performanslarıyla Avrupalı, Amerikalı ve Rus eleştirmenlerin ilgi odağında yer alan Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu bugüne kadar Rusya’da birçok şehirde ve dünya çapında birçok ülkede sahne aldı. 4-5-6 Mart 2020 tarihlerinde ise TİM Show Center’da baleseverleri büyülemeye hazırlanıyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.