Lale Müldür resimleri Milat sergisiyle sanatseverlerle buluşacak

Şair Lale Müldür’ün resimleri Milat başlıklı sergiyle sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat binasının üçüncü katında…

Lale Müldür resimleri Milat sergisiyle sanatseverlerle buluşacak. Şair Lale Müldür, resimleriyle Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından 22 Eylül’de açılacak olan Milat ergisinde yer alacak. 

Şair Lale Müldür’ün resimlerinin “Milat” başlıklı sergiyle sanatseverlerin ilgisine sunulacak. Sergi 31 Ekim’e kadar açık kalacak. Lale Müldür üretimleriyle yazı ve imge ilişkisini birlikte düşünmeye davet ediyor.

Milat sergisi Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat binasının üçüncü katında…

Sergi, şair Lale Müldür’ün son dönemde üzerinde çalıştığı resimlerini bir araya getiriyor. Müldür’ün şiirlerinde beliren imgelerin izlerini taşıyan bu resimler, şairin dünyasıyla yeni karşılaşmalar öneriyor.

22 Eylül – 31 Ekim 2020 tarihleri arasında gezilebilecek olan Milat sergisinde Lale Müldür’ün şiirlerinin davet ettiği imgesel alanın renkleri, jestleri ve figürleri resimsel bir üretim içinde yeniden yorumlanıyor.

Sergilenen resimlerde öne çıkan temel öğelerin başında figür geliyor. Bu figürlerin birçoğu şairin dostlarına ait portreler. Aynı zamanda bu portreler arasında şairin Albert Durer gibi ruhsal yakınlık kurduğu sanatçılar da var. Müldür’ün resimleri dostlarına, yakınlarına ithafla başlayan ya da onlara hitaben yazdığı şiirleriyle ortaklık taşıyor. Adını Lale Müldür’ün son kitabı “Tehlikeliydi, Biliyordum”un ilk şiiri Milat’tan alan sergi, sanatçının üretiminde bir kırılma anını düşünmek arzusundan da besleniyor.

Küratörlüğü Yapı Kredi Kültür Sanat Sergiler Direktörü Kevser Güler tarafından üstlenilen Milat sergisine çevrimiçi etkinlikler de eşlik edecek. Serginin ayrıca Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan bir de sergi kitabı var. Lale Müldür’ün şiirlerinden bir seçki, Fisun Yalçınkaya’nın kendisi ile yaptığı bir röportaj ve Kevser Güler’in bir metninin yer alacağı kitabın tasarımını Ulaş Uğur yaptı.

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.