Mahir Ünsal Eriş imza günü ve etkinliklere tövbe dedi

Mahir Ünsal Eriş, sosyal medyadan patladı, isyan etti. “Lanet gelsin” diye başlayan cümlesiyle bir daha imza günü yapmayacağını ve etkinliklere katılmayacağını duyurdu. Ancak bu paylaşımını bir süre sonra kaldırdı. Akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Mahir Ünsal Eriş imza günü ve etkinliklere tövbe dedi. Öyküleriyle geniş bir okur kitlesine sahip olan Mahir Ünsal Eriş, imza günü yapmayacağına ve etkinliklere katılmayacağına dair sosyal medyadan bir duyuru yaptı. Twitter’daki hesabından “Buradan ilan ediyorum, imza günü yok bundan sonra. Söz verdiğim ve iptal edemeyeceğim birkaç yer var. Onlar bitsin etkinlik de yok” dedi.

Mahir Ünsal Eriş’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımından belli ki canını sıkan birileri olmuş. “Olduğu Kadar Güzeldik”, “Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde”, “Dünya Bu Kadar” adlı öykü kitapları ve “Öbürküler” adlı romanını geçtiğimiz yıllarda okurlar beğenerek okumuştu. Son olarak Eriş’in iki öykü kitabı yayımlandı; “Sarıyaz” ve “Kara Yarısı”…

Mahir Ünsal Eriş’in “Benim Adım Feridun” adlı öyküsü sinemaya aktarıldı. Çağan Irmak, öyküyü aynı isimle sinema filmi olarak çekti. 

Lanet gelsin kitabına da ağacına da

Mahir Ünsal Eriş, 22 Kasım 2019 tarihinde attığı twitte adeta isyan etti: “Lanet gelsin kitabına da ağacına da yazarlığına da. İşitmedik hakaret kalmadı. Buradan ilan ediyorum, imza günü yok bundan sonra. Söz verdiğim ve iptal edemeyeceğim birkaç yer var. Onlar bitsin etkinlik de yok. Ocak’ta da ülkeden ayrılıyorum zaten. Alın kibrinizin hayrını görün.” 

Ünlü öykücü, ‘lanet gelsin’ diyerek kime seslendi? ‘Kitabına da ağacına da’ diyor… Sosyal medyaki bir oluşum var ‘Kitap Ağacı’, belki de onları kastediyor. Ancak konuyu anlayamayan takipçileri, Mahir Ünsal Eriş’e moral desteği verdiler.  

Yazar, bir süre sonra da bu paylaşımını sildi. Ancak akıllarda da soru işaretleri bıraktı. İşte o paylaşımı:

Mahir Ünsal Eriş sosyal medya hesabından yaptığı bu paylaşımı bir süre sonra sildi.

ETİKETLER:
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.