Mamut Art Project yeni yetenekleri sanat dünyasına sunuyor

Genç yetenekleri sanat dünyasında desteklemeye ve sunmaya devam eden Mamut Art Project, onuncu edisyonu başladı.

Mamut Art Project yeni yetenekleri sanat dünyasına sunuyor. 26 – 30 Ekim 2022 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da açık olacak Mamut Art Project 2022, yeni yetenekleri destekliyor.

26 – 30 Ekim tarihleri arasında, Yapı Kredi bomontiada’da ve çevrimiçi olarak, Ege Yapı ana sponsorluğunda sizinle buluşmayı beklediğimiz bu sene, 10. yılımızı kutluyoruz.

Mamut Art Project 10. edisyonda 49 sanatçı ve eserleri bir arada… Mamut Art Project, güncel sanatta yılın umut vadeden sanatçıları için benzersiz bir keşif alanı sunmayı sürdürüyor.

Mamut Art Project, sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını koleksiyonerler, küratörler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturuyor.

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, farklı alanlarda uzman isimlerden oluşan ve her yıl değişen jüri üyeleri tarafından başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlıyor.

Günsu Sarı da eseriyle sergide

Mamut Art Project onuncu edisyonunda genç yetenek Günsu Sarı da videosu ile yer alıyor. Mamut Art Project Günsu Sarı’nın eseri için sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

“Günsu Sarı’nın pandemi nedeniyle maruz kaldığımız karantinanın ilk aylarında ortaya çıkardığı video, sanatçının salt kendini ifade etme isteğinden doğmuş bir monolog. Atmosferik müziğin eşlik ettiği bu sözsüz anlatı, izleyiciyi ekranda beliren alt yazıları kendi iç sesiyle okumaya zorluyor.”

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.