Matrix 4 vizyon tarihi ne zaman

21.08.2019
A+
A-

Sinemanın izleyici rekorları kıran filmi Matrix yeni macera ile beyaz perdeye gelecek. Matrix 4’ün çekileceği duyuruldu.

Matrix 4 vizyon tarihi ne zaman

Matrix 4 vizyon tarihi ne zaman? Şimdi herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Sinema tarihinde gişe rekorları kıran Matrix serisinde dördüncü film yolda.

Matrix 4 filminin başrolünde yine Keanu Reeves var. 

Dünyaca ünlü yapım şirketi Warner Bros, Matrix 4 filminin çekileceğini açıkladı. Bir döneme damga vuran vuran bilim kurgu filmi Matrix’in dördüncüsü için hazırlıklar sürüyor.

Sinema seyircisinin severek izlediği Matrix serisinin dördüncüsünde başrollerde yine Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss olacak. Filmde Keanu Reeves “Neo”, Carrie-Anne Moss da Trinity karakterlerini canlandıracak.

Matrix 4 Warner Bros ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek. Filmin yönetmeni ve senaryo yazarı, orijinal üçlemenin yönetmenlerinden Lana Wachowski.

Matrix 4 bir devam filmi mi? Bu sorunun yanıtı henüz belli değil. Warner Bros sadece filmin “Matrix dünyasında geçeceğini” duyurmakla yetindi.

Matrix 4 ne zaman çekilecek? Matrix 4 vizyon tarihi ne zaman? Bu soruların da cevabı şimdilik yok. Sinema seyircisi sabırsızlıkla Matrix 4 ile ilgili haberler bekliyor. 

İlk Matrix 20 yıl önce çekildi

Serinin ilk filmi 20 yıl önce çekildi. Sinema seyircisi 20 yıl önce Matrix ile tanıştı. “Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik” kavramı etrafında şekillenen Matrix serisinin ilk filminin ABD’de bu ay özel gösterimlerle yeniden vizyona girmesi planlanıyor.

Matrix serisinin üçüncüsü olan “The Matrix Revolutions”, 2003 yılında dünyada aynı saatte gösterime giren ilk film olmuştu.

3 film dünyada toplam 1 milyar 600 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti

“Matrix Revolutions” filminin sonunda insanla makine arasındaki savaş hassas bir çözümle son bulmuştu.

ETİKETLER: ,
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.